Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 13:51

Skrzynki narzędziowe i systemy magazynoweSpędziłeś czas na rozważaniu wszystkich opcji, różnych zakresów, a następnie spędziłeś niemałą ilość pieniędzy na zdobywaniu narzędzi, baterii i ładowarek, które są Ci potrzebne, aby zarabiać na uczciwe życie. Włożyłeś je wszystkie do swojego vana i odjechałeś. Ciężko pracujesz cały dzień i jeśli masz szczęście, wracasz do domu na dobrze zarobioną kolację. Wstajesz następnego ranka tylko po to, aby znaleźć jakąś mniej uczciwą osobę, musimy być grzeczni, włamałeś się do swojego vana i zabrałeś swoje ciężko zarobione narzędzia dla siebie! Niestety, stałeś się ostatnią ofiarą zbyt częstego występowania. Wiesz, że powinieneś był wyprowadzić je z vana, kiedy wróciłeś do domu zeszłej nocy, ale było ciemno i po czternastu godzinach dnia chciałeś tylko zjeść kolację.  Dziesięć podróży z różnymi skrzynkami na narzędzia w tył i w przód do garażu było czymś, co można było "zrobić później" - potem zasnąłeś przed telewizorem, bo jedna noc nie miałaby znaczenia.  Ciężko pracowałeś, aby zapłacić za swoje narzędzia i są szanse, że nie były one ubezpieczone.  Gdyby tak było, to i tak nie zrekompensowałbyś sobie całego czasu straconego na ich wymianę itp. Co najważniejsze, dlaczego ktoś inny miałby skorzystać z twojego ciężkiego przeszczepu? Tego scenariusza można łatwo uniknąć, jeśli wprowadzi się odpowiedni system. Zróbmy to inaczej!

Inwestowanie w odpowiedni system skrzynek narzędziowych, najlepiej na wózku, rozwiąże Twoje problemy z przechowywaniem.  Co najwyżej jedna lub dwie wycieczki do garażu, a następnie do domu na kolację (miejmy nadzieję).

System Systainerów Festool obejmuje szeroki wybór schowków na narzędzia, wyposażenie i akcesoria.
Od kilku lat Festool posiada system sztaplowania, blokowania skrzynek narzędziowych: System Systainerów Festool Systainer. Skrzynie mogą być zamykane na klucz i wyposażone w wózek typu sack truck lub w podstawę na kółkach, co pozwala na jednoczesne przesuwanie od pięciu do sześciu skrzynek przy minimalnym wysiłku.  Skrzynie narzędziowe i futerały na Systainery Festool można również zablokować na szczycie odkurzacza CTL Midi, dzięki czemu można je natychmiast przekształcić w wózek ułatwiający poruszanie się.

Teraz wielu innych producentów zaczęło również wprowadzać na rynek szeroką gamę skrzynek zamykanych z odpowiednimi wózkami, aby szybko i łatwo przemieszczać narzędzia do i z furgonetki, zarówno na miejscu, jak i w domu.

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze systemu, który należy rozważyć, sugerujemy zwrócenie się do głównych producentów elektronarzędzi z zapytaniem o opcje.  Dewalt, Makita i Bosch znają się na rzeczy i na szczęście dla Ciebie każdy z nich tworzy teraz systemy skrzynek z narzędziami blokującymi, które pasują do siebie, zapewniając łatwość przemieszczania.

Wózek-skrzynka narzędziowa

Wytrzymały wózek skrzyni narzędziowej jest również idealny do transportu innych ciężkich towarów na miejscu.
Systemy Dewalt są prawdopodobnie najbardziej wszechstronne, ich oferta składa się z systemu DeWalt TSTAK i DeWalt Tough System. Składają się one z szerokiej gamy skrzynek i organizerów do przechowywania wszystkich elektronarzędzi z wkładkami, które utrzymują narzędzia, akumulatory i ładowarki na miejscu.  Zapobiega to nie tylko uszkodzeniom narzędzi, lecz także irytującym grzechotkom podczas przesuwania skrzynek.  Obie serie posiadają metalowe zawiasy i zatrzaski, a w szczególności system Tough jest bardzo wytrzymały, odporny na kurz i strumień wody, jest zbudowany tak, aby wytrzymać najcięższe warunki pogodowe i terenowe.  Dewalt DWST1-75694 to stojak na skrzynki narzędziowe systemu Tough, który można zamontować w samochodzie dostawczym lub garażu, aby utrzymać narzędzia w porządku.

Walizki przyłączeniowe, takie jak te z gamy Makita Makpac, można łatwo układać w stosy w celu ułatwienia transportu i przechowywania.
System Makita Makpac jest bardzo podobny, jeśli nie aż tak rozbudowany. Zawiera on pięć różnych skrzynek narzędziowych z różnymi wkładkami do różnych elektronarzędzi bezprzewodowych i przewodowych.

System Bosch L-Boxx ponownie składa się z wielu różnych skrzynek z wkładkami do różnych narzędzi.

Wszystkie te systemy posiadają skrzynki, które łączą się ze sobą oraz unikalne wózki lub podstawy na kółkach, które pozwalają na przemieszczanie wielu skrzynek narzędziowych. Oznacza to, że można szybko i łatwo transportować elektronarzędzia na miejscu, ale także zdejmować je z furgonetki na noc, aby można je było bezpiecznie przechowywać.  Systemy te nie są tanie, jeśli weźmie się pod uwagę ich wartość nominalną, ale kiedy pomyślisz o ilości pieniędzy, które zainwestowałeś w swój zestaw elektronarzędzi i o pieniądzach, które tracisz, jeśli nie możesz pracować, ponieważ straciłeś swoje narzędzia, wtedy jednorazowa inwestycja w bezpieczny system przechowywania sprawia, że każdy grosz to dobry wydatek.

Wraz z powyższymi dedykowanymi systemami istnieją również liczne inne skrzynki narzędziowe od takich producentów jak Stanley, Draper, Sealey itp.  Wszystkie one oferują szeroki wachlarz możliwości przechowywania innych narzędzi, które również mogą być bezpiecznie i łatwo manewrowane. Zwłaszcza skrzynie narzędziowe Stanley Rolling Tool Chests oferują przenośne rozwiązanie o różnych rozmiarach i konfiguracjach, dzięki czemu wszystkie narzędzia ręczne mogą być przechowywane bezpiecznie i pod ręką, gdy są potrzebne.

Seria 2go oferuje kilka kompaktowych, poręcznych i lekkich rozwiązań transportowych dla asortymentu narzędzi ręcznych Wera.
Niestety, po rozbiciu furgonetki nasi klienci odwiedzają nasz sklep nie tylko w celu wymiany utraconych elektronarzędzi, ale także wierteł, ostrzy i frezów, które towarzyszą im przy znacznych kosztach.  Kiedy weźmie się pod uwagę, że wiertło SDS to minimum 4 funty, a brzeszczot piły tarczowej to minimum 15 funtów, niechciane nakłady pieniężne szybko się sumują, więc ma sens, aby utrzymać je w bezpiecznym miejscu.

Obecnie wielu producentów ma swoje własne systemy przechowywania narzędzi, jak np. nowa seria Wera 2go.  Dzięki temu jeszcze łatwiej jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie w zakresie przechowywania i bezpieczeństwa.

W ciągu dnia pracy istnieją różne sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa narzędzi. Wspomnieliśmy już o regale Dewalt Rack do skrzynek z systemem Tough System, ale mamy również szereg skrzynek i skrzynek transportowych, które można przykręcić do tylnej części furgonetki i dodać kolejną warstwę ochronną w ciągu dnia roboczego, gdy furgonetka jest bez nadzoru.

Jeśli musisz zostawić w samochodzie narzędzia lub wyposażenie, blokada furgonetki, taka jak Diskus serii Abus 141, pomoże Ci zapewnić dodatkowy poziom bezpieczeństwa.
Niestety, samo zabezpieczenie furgonetki to nie wszystko, nawet w 2017 roku, kiedy to wszyscy mielibyśmy nadzieję, że producenci pojazdów będą mogli zrobić furgonetkę nie do zdobycia.  Wydaje się, że niezależnie od rozwiązań, które tworzą, są ludzie, którzy są o krok do przodu, którzy są w stanie ominąć wiele systemów bezpieczeństwa, a nawet wyrafinowane alarmy.  Dostarczamy gamę zamków Van Locks, które dodają kolejną warstwę ochrony do drzwi vanów.  Niefortunnym minusem stosowania tych typów zamków jest to, że montaż wymaga wywiercenia otworów w drzwiach furgonetek.  Nie wyglądają one szczególnie ładnie, ale okazały się być widocznym środkiem odstraszającym dla oportunistycznego złodzieja.