Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 20:58

TOP 28 Niezbędnych narzędzi (część 2/2)15. Myjka częściowa

Można łatwo wydać do 250 funtów + na myjkę do części napędzanych sprężonym powietrzem, jednak na uruchomienie myjki do części na stole warsztatowym można znaleźć zaledwie 45 funtów + płyn czyszczący online. Przywrócenie stanu części nigdy nie było tak satysfakcjonujące (i mniej niechlujne) z jednym z nich! Oni również zazwyczaj wyposażone w elastyczny stopiony stojak pokrywy, więc w przypadku pożaru pokrywa zamknie się i miejmy nadzieję, że go odróżnić. Zalecamy również zamontowanie elementu grzejnego, który pomoże w czyszczeniu.

16. Automatyczny Wire Stripper

A musi mieć, jeśli trzeba zrobić jakąkolwiek formę pracy elektrycznej/lutowania, te samoczynnie dopasować do każdego rozmiaru kabla i ściągnąć powłokę zewnętrzną z łatwością.

17. Podświetlenie

Oświetlenie warsztatowe w ogóle musi być ładne i jasne. Jeśli widzisz to, co robisz łatwo, jakość pracy może być zaskakująco lepsza. Nie chcesz rozwidlić £ £ za dużo lampek paskowych? Wtedy możesz kupić rozdzielacz żarówek 5 w 1 i zamontować w nim super jasne żarówki LED. Nie możemy również żyć bez ręcznych świateł inspekcyjnych LED, pod maską magnetyczne pręty świetlne do pracy w komorze silnika, a także latarki głowicy.

18. Zestaw Hak & Pick Set

Większość nowoczesnych pojazdów jest wyposażona w złącza elektryczne z plastikową blokadą. Używając innych narzędzi, takich jak śrubokręty i szczypce z długimi nosami, można je zazwyczaj złamać, ale nie za pomocą zestawu hakowego!

19. Szczypce zaciskowe do węży

Proszę, weź trochę tego i nie marnuj czasu na szczypce lub nawet uchwyty do kretów. Oczywiście ta ostatnia opcja jest alternatywą, która może działać w przypadku mniejszych zacisków, jednak narzędzie to rewolucjonizuje usuwanie dużych zacisków sprężynowych, zwykle spotykanych na wężach grzejnikowych i wlotowych. Posiadają one mechanizm zapadkowy, dzięki któremu uchwyt nie może się ponownie otworzyć przy jednoczesnym ściskaniu go w celu otwarcia zacisku. Do ponownego montażu zacisku dostarczana jest prosta dźwignia zwalniająca na grzechotce. Każdy będzie wiedział, jak trudno jest rozpiąć uchwyty kretów, które są ustawione tak, aby były ciasne i zazwyczaj kończy się to tym, że wracają do nich, otwierając się i uderzając w rękę. Nie z tymi! Wersje z długimi drutami są jeszcze bardziej przydatne dla tych, którzy mają trudny dostęp do miejsc.

20. Miniaturowy pistolet smarowy

Idealny do łożysk i doskonały do prawie każdego procesu smarowania! Koniec z bałaganem i nie ma potrzeby ponownego wkręcania śrubokręta do garnka ze smarem.

21. Duży regulowany klucz płaski/klucz

Idealny do prawie wszystkich sytuacji, duży regulowany klucz jest szczególnie przydatny w przypadku metrycznych lub angielskich nakrętek i śrub. Uwielbiamy Stanley Maxsteel, ma 1,5 cala skoku szczęki, a jakość jest fantastyczna. Nie ma chybotania ani luzów w samej szczęce, co oznacza mniejsze szanse na zaokrąglenie główek śrub.

22. Zestawy prętów T-Bar

Czy jest to Torx, Socket czy Allen, każdy zestaw T-Handle lub T-Bar jest przydatny. Zdecydowanie jest to jedno z najczęściej używanych przez nas narzędzi.

23. Uszkodzony zestaw do demontażu kołków/śrub/śrub

W pewnym momencie bez wątpienia napotkasz zakleszczone śruby z zaokrąglonymi sześciokątami lub takie, które całkowicie się oderwały. Te sprytne narzędzia mają prosty, odwrócony gwint, który po wywierceniu w nim otworu wbija się w złamaną śrubę. Polecamy dłuższy typ ściągacza, jak pokazano poniżej, ponieważ krótsze z nich są często hitem i chybiają przy wykonywaniu pracy.

24. Kolorowe klucze trzpieniowe

Kontynuując nasze zamiłowanie do kolorowych narzędzi roboczych, spannery są właśnie tam, na górze, z kolorowymi gniazdami. Po prostu wybierz kolor klucza, który chcesz, gdy tylko zapamiętasz jego odpowiedni rozmiar. Oszczędza to mnóstwo czasu, a ponadto wyglądają niesamowicie.

25. Sprężarka powietrza

Sprężone powietrze jest niesamowite do wszelkiego rodzaju zastosowań, od wydmuchiwania przewodów paliwowych gaźnika, poprzez montaż kluczy udarowych, aż po wydmuchiwanie pyłu i brudu z garażu. Po inwestycji szybko zauważysz, o ile tańsze są narzędzia pneumatyczne w porównaniu z ich akumulatorowymi odpowiednikami. Wady tradycyjnych sprężarek powietrza wynikają głównie z emitowanego przez nie hałasu. W rzeczy samej, powszechnie spotykany typ jest bardzo hałaśliwy, a zaniedbane sprężarki mają zazwyczaj ogromny nagromadzony wewnątrz zbiornika osad wody z powodu kondensacji. Ten problem może szybko doprowadzić do powstania korozji wewnątrz zbiornika, co znacznie skraca jego żywotność i wydajność. Dlatego muszą być regularnie opróżniane z wody za pomocą zaworu odwadniającego, który zwykle znajduje się na dole, konieczna jest również wymiana oleju, ale nie jest to trudne.

Zaletą tych sprężarek w stosunku do sprężarek typu "cichobieżnego", które pracują z wieloma cylindrami przy niższych obrotach, jest ich wyższa wydajność CFM (stopy sześcienne na minutę lub cu ft/min) oraz wyższa moc. Oznacza to, że silnik może szybciej napełnić zbiornik i jest krytycznym wymogiem, jeśli szukasz piaskowania, które wymaga wysokiej wydajności CFM. Jeśli szukasz do wykonywania tego typu zadań, duży zbiornik jest również potrzebny w przeciwnym razie sprężarka będzie działać stale, aby spróbować nadążyć za zapotrzebowaniem na więcej powietrza.

Kupując sprężarkę, upewnij się, że wydajność CFM będzie wystarczająca do wykonania zadań, które zamierzasz wykonać. Cicha sprężarka o mocy 0,75 KM znajduje się w tej samej cenie co tradycyjna sprężarka o mocy 2,5 KM. Nasze preferowane rozwiązanie to typ tradycyjny, który ma wbudowaną skrzynkę dźwiękochłonną zamontowaną wokół niej, jedynym problemem jest to, że jest droższa, ale skrzynka dźwiękochłonna dla majsterkowiczów może to łatwo naprawić. Upewnij się tylko, że jest dobrze wentylowana, ponieważ te rzeczy są gorące!

26. Zestaw mini szczotek drucianych

Są one po prostu niezbędnym elementem do czyszczenia części lub obszarów, do których trudno jest dotrzeć. Zestaw, który zawiera plastikowe, mosiężne i metalowe szczeciny oznacza, że mogą one być używane do wielu różnych zastosowań.

27. Odtłuszczacz do silników pianowych

Doskonale nadaje się do czyszczenia części i czyszczenia zatok silnikowych gotowych do detali. Usuwa tłuszcz, brud i brud tak samo jak Śniegowa Piana na wstępnym myciu.

28. 600mm+ Sztabka łamacza

Niezależnie od tego, jaką pracę wykonujesz, klucz dynamometryczny 1/2″ nie powinien być nigdy używany do odkręcania śrub o wysokim momencie obrotowym. Wynika to z faktu, że są to kalibrowane narzędzia zaprojektowane z systemem zapadkowym, który może ulec uszkodzeniu pod dużym obciążeniem. Pręty młotkowe to po prostu solidne stalowe pręty z gniazdem 1/2″ na końcu, co pozwala na zastosowanie większej siły nacisku.