Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 1:14

Czy mogę używać nożyc do żywopłotu lub piły tarczowej do przycinania moich drzew?Każdy miłośnik ogrodu ma w swojej szopie te kilka wypróbowanych i prawdziwych narzędzi do najczęstszych projektów outdoorowych. Łopatka ogrodowa, łopata, nożyce do przycinania i kielnia ręczna? Sprawdź.

Ale czasami nie jesteśmy pewni, czy mamy odpowiednie narzędzie do wykonania zadania. Weźmy na przykład nożyce do żywopłotu i piłę do słupków. Czy nożyce do żywopłotu mogą służyć jako narzędzie do przycinania drzew? Czy też piły do żywopłotu mogą być używane na drzewach?

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o narzędziach do przycinania żywopłotu, które najlepiej sprawdzają się na drzewach i tych, które tego nie robią.

PRZYCINANIE GAŁĘZI DRZEW: JAKICH NARZĘDZI MOŻNA UŻYWAĆ?

Od grzebienistych gałęzi dębu po chude kończyny psiego drewna, gałęzie drzew są dostępne w różnych rozmiarach. Oznacza to, że istnieje wiele różnych narzędzi, na które należy zwracać uwagę, gdy nadchodzi czas na przycinanie gałęzi.

CZY MOGĘ UŻYWAĆ NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU NA GAŁĘZIACH DRZEW?

Nożyce do żywopłotu są specjalnie zaprojektowane do super cienkich, lekkich gałązek i liści żywopłotu lub krzewu. Ich rowki mają szerokość od około ¾ do maksymalnie pół cala, a jeśli porównać je z wielkością gałęzi drzewa, to po prostu nie pasują do siebie. Nawet ciężkie nożyce do żywopłotu z szerszymi rowkami nie mają wystarczającej mocy do cięcia gałęzi.

Faktem jest, że nożyce do żywopłotu nie poradzą sobie z bardziej odpowiednimi narzędziami do przycinania, takimi jak nożyce do żywopłotu czy nożyce do gałęzi.

CZY MOGĘ UŻYWAĆ PIŁY KIJOWEJ NA KOŃCZYNACH DRZEW?

Na pewno możesz! Piła kijowa jest doskonałym narzędziem do pracy z trudno dostępnymi gałęziami drzew. Przeznaczona jest do chwytania gałęzi i stabilnego cięcia w celu kontrolowanego, czystego cięcia.

Podobnie jak w przypadku wszystkich narzędzi do przycinania, piły tarczowe są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego należy wybrać model, który idealnie pasuje do średnicy gałęzi drzewa.

Należy również pamiętać, że piły tarczowe zostały stworzone po to, aby ułatwić przycinanie gałęzi przez majsterkowiczów w celu dotarcia do wyższych, poręcznych gałęzi przy jednoczesnym bezpiecznym staniu na ziemi. Jeśli więc trzeba się naprężyć i rozciągnąć, aby dotrzeć do gałęzi, okaże się, że gałązka jest zbyt gruba, aby ciąć, lub po prostu nie może dotrzeć do kończyny bez drabiny, należy zlecić profesjonalnemu arborystom przycięcie drzewa.