Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 21:07

3 NAJLEPSZE NARZĘDZIA DO PRZYCINANIA DRZEW DO POSIADANIAZ drzewami nagimi w porze uśpienia, teraz jest najlepszy czas, aby zobaczyć, które gałęzie potrzebują uformować.

Wiedza o tym, że nadszedł czas na przycinanie drzew, często prowadzi do kilku innych pytań. Na przykład Megan, czytelniczka bloga Davey i pierwsza właścicielka domu, zastanawiała się, jakie narzędzia do przycinania drzew powinna posiadać.

Ponieważ Davey ścina i przycina drzewa od ponad 135 lat, możemy w tym pomóc! Poniżej dowiesz się, jaki sprzęt i narzędzia do przycinania drzew powinieneś mieć pod ręką do tych drobnych poprawek.

3 NIEZBĘDNE NARZĘDZIA DO PRZYCINANIA DRZEW

Trzy poniższe narzędzia są zalecane do prostych, małych cięć. Te narzędzia do przycinania drzew służą do cięcia tylko mniejszych gałęzi.

1. NOŻYCE DO PRZYCINANIA DO PROSTYCH, CZYSTYCH CIĘĆ NA KRZEWACH LUB CIENKICH GAŁĄZKACH DRZEW

Sekatory ręczne, zwane również nożycami ręcznymi, doskonale nadają się do cięcia małych gałązek, o średnicy do 1 cala.

Aby uzupełnić małe, żywe gałęzie, poszukaj nożyc do przycinania bypass. Narzędzie to przypomina parę nożyc i jest dobre do przycinania gałązek pod nietypowymi kątami. Sekatory kowadełkowe mają prostą, przypominającą nóż krawędź i powinny być używane tylko do obcinania martwych gałązek.

2. NOŻYCE DO GAŁĘZI ŚREDNIEJ WIELKOŚCI NA WIŚNI, MAGNOLII I INNYCH DRZEWACH KWIATOWYCH LUB OWOCOWYCH

Dzięki dłuższemu uchwytowi i mocniejszemu ostrzu nożyce mogą ciąć gałęzie o grubości do 2 cali.

Podobnie jak nożyce do gałęzi, nożyce do gałęzi mogą być używane jako kowadełko lub bypass. Nożyce kowadłowe mogą uszkodzić żywe gałęzie, więc zdecyduj się na nożyce bypass, chyba że tniesz martwe kończyny.

3. NOŻYCE DO GAŁĘZI TRUDNODOSTĘPNYCH NA DRZEWACH.

Podkrzesywarki wysuwają się od 10 do 15 stóp, aby dotrzeć do martwego drewna na każdym drzewie. Szukaj podkaszarki z ostrzem bypassowym i piłą łańcuchową. Brzeszczot obejściowy może obsługiwać gałęzie o grubości około 2 cali, podczas gdy piła tnąca przycina nieco większe kończyny.

KIEDY DIOWAĆ PRZYCINANIE DRZEW LUB WEZWAĆ PROFESJONALISTĘ

Jeśli zrobisz to poprawnie, nie zaszkodzi to w niewielkim stopniu kształtowaniu drzew pomiędzy kolejnymi wizytami w ramach corocznego przycinania drzew u trzpieniarza.

Przycinanie drzew może być niebezpiecznym zadaniem, więc pamiętaj o tych rzeczach, aby zapewnić sobie i swojemu dobytkowi bezpieczeństwo:

  • Nie próbuj przycinać gałęzi w pobliżu linii energetycznych.

  • Unikaj wspinania się po drabinie, aby dotrzeć do gałęzi na ryzykownych wysokościach. Jeżeli nie możesz wygodnie sięgnąć do kończyny przy pomocy przedłużacza tyczki, wezwij altankę.

  • Nie próbuj ciąć gałęzi zbyt grubych dla swoich narzędzi do przycinania. Takie cięcie wymaga użycia ciężkiego sprzętu trzpieniowego.