Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 19:48

Jaka jest różnica między redukcją korony a pokrycia Drzewa?Możesz potrzebować ekspertów od przycinania drzew, jeśli od samego rana drzewa na Twoim podwórku są coraz większe, niż jest to dopuszczalne. Powinieneś coś z nimi zrobić, zanim staną się one potencjalnym ryzykiem. Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie drzewa do akceptowalnego rozmiaru. Arborists Near Me to najlepsze źródło, z którego właściciele domów mogą szybko znaleźć profesjonalne firmy zajmujące się serwisem drzew. Niemniej jednak przed podjęciem decyzji należy omówić wady i zalety z firmą świadczącą usługi przycinania drzew. Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy redukcję korony na szczycie drzewa. Jeżeli firma zajmująca się pielęgnacją drzew zaleca stosowanie polewy, to należy zachować ostrożność, by dotrzymać danego słowa, chyba że występują ekstremalne warunki.

Niemniej jednak, obie mają swoje wady i zalety. Oto, co musisz o nich wiedzieć.

Co to jest Redukcja Korony?

Jest to bardzo powszechna metoda kontrolowania wielkości drzewa i utrzymania jego idealnego kształtu. Uważamy, że redukcja korony jest bardziej idealna niż podsypywanie drzew. Metoda ta polega na zachowaniu ogólnej struktury drzewa przy jednoczesnej redukcji ulistnienia. Potrzebna jest specjalna technika, która skutecznie wycina ogólny kształt i redukuje wielkość drzewa. Zazwyczaj usuwamy kończyny z górnej części okapów lub wycinamy je krótko. 

Odbywa się to przy jednoczesnym upewnieniu się, że cięcia goją się szybko i mogą ponownie prawidłowo rosnąć. Zalecamy, aby nigdy nie wycinać więcej niż 20% baldachimu drzewa.

Co to jest Tree Topping? 

Polewa drzew jest przestarzałą metodą zmniejszania rozmiarów drzewa. Nazywa się ją również zaokrąglaniem, wieszaniem kapeluszy, przewracaniem i nagrywaniem. Polega ona na usunięciu wszystkich dużych gałęzi z wierzchołków drzew, pozostawiając pniaki i gałęzie boczne. Nie zalecamy tej techniki do kontrolowania rozmiaru drzewa, ponieważ w większości przypadków kończy się ona silnym obciążeniem drzewa, a nawet jego zabiciem. Większość profesjonalnych drwali zgadza się, że nie powinno się nigdy stosować podszycia drzew jako podstawowej metody przycinania. 

Jedyny czas, w którym należy skorzystać z tej metody to czas, w którym drzewo ma być całkowicie usunięte. 

Polewa drzewna nie jest zalecana, ponieważ pozostaje tylko z bocznymi gałęziami. Liście nie są wystarczające do produkcji i dostarczania pożywienia przez drzewo. Niemniej jednak polewa jest korzystna, gdy drzewo zostało poważnie uszkodzone. Na przykład uderzenie pioruna w drzewo, które zostało uszkodzone w sposób nienaprawialny, może zostać usunięte tą metodą. Uważamy, że polewa powinna być stosowana tylko wtedy, gdy drzewo zostało poważnie uszkodzone. 

Dla porównania, efekty redukcji korony nie są szkodliwe dla drzewa. Można uznać tę metodę za bardziej naukowy sposób zmniejszania wysokości. Obumierające gałęzie i kończyny są w tej technice odpowiednio przycięte. Zdrowotność drzewa jest znacznie poprawiona, co pozwala na świeży wzrost i bardziej żywy wierzchołek. Eksperci od przycinania drzew w większości przypadków mocno sugerują redukcję korony na szczycie drzewa.