Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 21:47

Top 10 najważniejszych narzędzi dla Twojego samochodowego warsztatu naprawczegoMożesz dokonać ogromnych oszczędności poprzez samodzielne serwisowanie samochodu, zamiast płacić mechanikowi za jego naprawę. Łatwiej jest to jednak powiedzieć niż zrobić, dlatego też oferujemy poradniki dotyczące wymiany wszystkich części samochodowych.

Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to odpowiednie narzędzia do naprawy samochodu, które pozwolą Ci rozpocząć podróż w samoobsługowym serwisie samochodowym. Dzięki tym 10 najważniejszym elementom wyposażenia, płynom i częściom samochodowym znajdującym się w Twoim warsztacie, będziesz gotowy do każdej naprawy samochodu.

1) Zestaw kluczy

Do każdej naprawy samochodu potrzebne są różne kluczyki. Zamiast tworzyć dziwną kolekcję kluczy luźnych i sprawdzać, czy masz odpowiedni zestaw do każdej operacji, inwestycja w kompletny zestaw kluczy regulowanych pokryje wszystkie potrzeby w zakresie kluczy do napraw samochodowych. Polecamy zaopatrzyć się w zestaw kluczy dynamometrycznych, które znajdziesz w ofercie sklepu na https://dynamometryczne.pl/klucze-c7.

2) Zestaw wkrętaków

Podobnie jak klucze, różne naprawy samochodów wymagają różnych śrubokrętów. Upewnij się, że jesteś przygotowany do wymiany dowolnej części samochodu, inwestując w kompletny zestaw śrubokrętów.

3) Rękawice ochronne

Usługi serwisowe i naprawy samochodów typu "zrób to sam" narażą Cię na działanie oleju silnikowego, intensywnych temperatur, paliwa i prądów elektrycznych. Dlatego niezbędna jest wystarczająca ochrona. Zacznij od zaopatrzenia się w rękawice ochronne, abyś mógł bezpiecznie pracować.

Do niektórych projektów najlepiej używać rękawic lateksowych, a do innych materiałowych. Rękawice lateksowe są jednorazowe i najlepiej nadają się do małych zadań, takich jak uzupełnianie oleju silnikowego. Jednak lateks nie jest wystarczająco mocny do prac, które wymagają cięższych prac ręcznych. Rękawice materiałowe oferują wyższy poziom ochrony.

4) Okulary ochronne

Z tego samego powodu, ochrona oczu jest ważną częścią odzieży ochronnej. Zapoznaj się z gamą okularów do spawania gazowego i okularów ochronnych w swoim lokalnym sklepie z narzędziami.

5) Kondycjonery samochodowe i środki czyszczące

Będziesz chciał, aby Twój samochód był wolny od brudu i rdzy, więc poręczne środki czyszczące są niezbędnym narzędziem do utrzymania go w czystości.

W ofertach sklepów narzędziowych znajdziesz szereg niezbędnych środków czyszczących, w tym akumulatorowe myjki ciśnieniowe, środki do odnawiania kolorów, lakiery chromowane, środki do czyszczenia wlotu powietrza/ gaźnika i szampony samochodowe, kondycjonery i woski wykończeniowe.

6) Stojaki

Musisz mieć dostęp do wielu części samochodowych, które naprawiasz i wymieniasz od spodu pojazdu. Aby uzyskać dostęp do tych części, potrzebna jest solidna para stojaków na podnośniki z agrafkami.

Rozmiar, którego potrzebujesz, zależy od marki i modelu. Serwis samochodowy posiada w magazynie stojaki na podnośniki o wadze do 2 000 kg, 3 000 kg, 6 000 kg i 10 000 kg.

7) Środki smarne do samochodów

Twój samochód jest pełen metalowych części, które ocierają się o siebie. Środki smarne tworzą na tych częściach warstwę ochronną, która zapobiega tarciu, które prowadzi do ich uszkodzenia.

Ważne środki smarne do samochodów obejmują środki zapobiegające zamarzaniu, olej silnikowy, smar, płyn przekładniowy, płyn układu kierowniczego, płyn hamulcowy i sprzęgłowy, olej do sprężarek i płyn do zawieszenia.

8) Ładowarka samochodowa

Nie ma nic gorszego niż wskakiwanie do samochodu tylko po to, by się przekonać, że nie wystartuje. Problemy z akumulatorem są szczególnie częste, a dobrej jakości ładowarka samochodowa jest zazwyczaj najbardziej efektywnym sposobem na rozwiązanie problemu.

9) Kanister

Naprawa samochodu dla majsterkowiczów może sprawić, że opróżni się paliwo. Dopóki paliwo nie jest zanieczyszczone, warto je zachować do późniejszego wykorzystania.

10) Zapasowe części samochodowe serwisowe

Gdy jedna z części serwisowych zostanie uszkodzona, należy ją jak najszybciej wymienić, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Możesz przygotować się, składując w magazynie części serwisowe, które wkrótce będą wymagały wymiany.

Przeszukaj swoją tablicę rejestracyjną w naszym narzędziu do wyszukiwania samochodów, aby zobaczyć przefiltrowane wyniki wyszukiwania części samochodowych, które są przeznaczone dla Twojego pojazdu.

Narzędzie to pozwoli Ci zbadać naszą szeroką gamę świec zapłonowych i żarowych, filtrów kabinowych i pyłowych, piór wycieraczek, filtrów oleju, olejów silnikowych, filtrów powietrza, filtrów paliwa, zestawów pasków zębatych, klocków hamulcowych, żarówek, akumulatorów samochodowych, filtrów przeciwzamarzających, napinaczy, kół zębatych napędzanych i amortyzatorów.