Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 23:14

Czy otrzymujesz właściwy serwis swojego auta?Czy kiedykolwiek sprawdziłeś w instrukcji obsługi swojego właściciela, aby zobaczyć, jakie usługi są zalecane dla Twojego pojazdu? Wielu właścicieli samochodów po prostu biorą swój samochód do salonu i ufają, że odpowiednie usługi zostaną wykonane. Albo jeśli nadszedł czas na wymianę oleju, po prostu odwiedzają najbliższy Quick Lube. Wykonanie właściwego serwisu we właściwym czasie w Twoim samochodzie gwarantuje, że Twój samochód pozostanie godny drogi, a co ważniejsze, uchroni Cię przed kosztownymi naprawami w dół drogi. Utrzymanie samochodu w najlepszym stanie polega na zaplanowaniu odpowiedniego programu konserwacji zapobiegawczej dla marki i modelu. Podstawową misją BA Auto Care, jako pełnowartościowego, niezależnego warsztatu samochodowego, jest stworzenie najlepszego programu serwisowego dla Twojego samochodu. Oto, co stało się ostatnio z jednym z naszych potencjalnych klientów:

Poprosili nas o cenę za wymianę oleju w ich BMW z 2018 roku. Wspólnie ustaliliśmy, że ich BMW potrzebuje więcej niż świeżego oleju. Było to spowodowane tym, że producent zalecił serwis na 10.000 km. Podaliśmy 210 dolarów za ten serwis i umówiliśmy się na spotkanie. Później w dniu, w którym klient zadzwonił, aby odwołać spotkanie, powiedział, że ta sama usługa jest dostępna u dealera za połowę ceny. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób diler może wykonać usługę 10 000 mil za jedyne 100 dolarów, a my skontaktowaliśmy się z klientem. Odkryliśmy, że diler zaproponował klientowi wymianę oleju, a nie fabryka BMW poleciła serwis za 10 000 mil. Kilka dni później inny klient powiedział nam, że jego przyjaciel zabrał swoje BMW do tego samego dealera i zapłacił ponad 200 dolarów za "tylko" wymianę oleju, która okazała się być serwisem polecanym przez fabrykę BMW za 10 000 mil!

Co tu jest na wynos? Upewnij się, że warsztat samochodowy, z którego korzystasz, zna zalecane przez producenta usługi dla Twojego pojazdu i wykonuje je na czas oraz spełnia specyfikacje producenta. Nie musisz być certyfikowanym mechanikiem, aby mieć do czynienia z mechanikiem samochodowym. Musisz po prostu być świadomym konsumentem.