Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 22:36

Jak złożyć podstawowy zestaw narzędziCo powinienem umieścić w mojej skrzynce z narzędziami wideo.

Oto jak stworzyć obszerną skrzynkę narzędziową pełną narzędzi ręcznych i elektrycznych, która pozwoli Ci poradzić sobie z niemal każdą naprawą w domu.

Zanim dostaniesz skrzynkę z narzędziami
Zrób osobiste cele DIY przed zakupem zestawu narzędzi. Jeśli używasz tylko młotka do wieszania zdjęć, nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na zestaw narzędzi domowych klasy profesjonalnej. Z drugiej strony, jeśli widzisz siebie budującego pokład lub obramowanie ściany w najbliższych latach, rozważ zakup wysokiej jakości pudełka.
Podstawowe narzędzia często ulegają największemu zużyciu. Kup najlepszy jakościowo zestaw narzędzi ręcznych, na jaki Cię stać, aby wykonać pracę, którą będziesz wykonywać. W ten sposób nie będziesz musiał wstrzymywać realizacji projektu z powodu zepsutego narzędzia.

Wybierz dużą skrzynkę z narzędziami. W końcu ją zapełnisz.
Szukaj zestawów narzędzi domowych, które zawierają różne najczęściej potrzebne narzędzia. Jeden z tych zestawów może pomóc Ci w rozpoczęciu budowania podstawowego zestawu narzędzi.

Śrubokręty.
Jeśli przechowywanie jest szczelne, należy kupić wkrętak z wymiennymi końcówkami. W przeciwnym razie zdecyduj się na zestaw wkrętaków w skrzynce narzędziowej w rozmiarach, których będziesz używał najczęściej: trzy rozmiary śrubokrętów płaskich i trzy śrubokręty z łbem krzyżakowym w rozmiarach 1, 2 i 3. Obejrzyj nasze wideo DIY Basics: Jakiego śrubokrętu powinienem użyć?

Młotek.
16-ouncjowy młotek w stylu pazurów poradzi sobie z większością prac w całym domu. Im więcej go używasz, tym bardziej docenisz wyściełany uchwyt. Obejrzyj nasz film "DIY Basics": Jakiego młotka powinienem użyć?

Taśma pomiarowa.
Kupić 25-metrową taśmę mierniczą z blokującym ostrzem pomiarowym. Ostrze powinno mieć szerokość co najmniej 1 cala, aby nie zapadło się przy rozciągnięciu powyżej kilku stóp. Obejrzyj nasz film "DIYY Basics": Jak używać miarki taśmowej?

Szczypce.
Te dwa modele muszą mieć: 8-calowe szczypce z igłami i 10-calowe szczypce do połączeń wpustowych. Szczypce do połączeń wpustowych są szczególnie przydatne w projektach hydraulicznych ze względu na ich szeroko otwierane szczęki. Chroń swoje dłonie i zdecyduj się na szczypce z wyściełanymi uchwytami.

Szukaj szczypiec blokujących, które działają prawie jak przenośne imadło, pozwalając skupić się bardziej na obracaniu zakleszczonych śrub lub wyciąganiu wygiętych gwoździ.

Noże użytkowe i dodatkowe ostrza
Czerwono-czarny rzemieślnik składany nóż użytkowy.
Podstawowy model noża użytkowego z chowanym ostrzem będzie działał prawidłowo. Wybierz nóż z antypoślizgową rękojeścią i beznarzędziową wymianą ostrza. Upewnij się, że masz zapasowe ostrza.

Klucze nastawne
Można go używać do kluczy nastawnych nawet po dodaniu do skrzynki narzędziowej zestawu kluczy nasadowych lub zestawu nasadowego. Jeśli kupisz wysokiej jakości narzędzia, szczęki będą mniej podatne na poślizgnięcie i uszkodzenie elementów złącznych.

Poziomica
9-calowy poziom torpedy jest przydatny do wyrównywania wszystkiego, od zdjęć do nowego stołu. Zanim dostaniesz swój, sprawdź dokładność bańki, centrując ją na profesjonalnym poziomie. Obejrzyj nasze wideo DIY Basics: Co oznaczają "Poziom i pion"?

Nóż do kitu
Nóż do szpachlowania z ostrzem o szerokości 2 cali może wykonywać różne zadania, takie jak nakładanie masy szpachlowej na ściany lub usuwanie luźnej farby.

Wskazówka
Niedokładne kwadraty prowadzą do niedokładnych projektów. Sprawdź, czy twój kwadrat jest dokładny, trzymając go przy prostej krawędzi notatnika. Umieść kwadrat wzdłuż długiej krawędzi na jej środku i zaznacz linię ołówka dzielącą powierzchnię na pół. Następnie przerzuć kwadrat, umieść ostrze jak najbliżej pierwszej linii i narysuj kolejną linię. Jeśli te dwie linie nie są równoległe, spróbuj narysować inny kwadrat.

Latarka z opaską na głowę.
Na początek przyda się każda solidna latarka, ale wkrótce będziesz chciał mieć taką, której nie będziesz musiał trzymać podczas pracy. Dostępne są latarki, które można pochylać i celować w miejscach, w których potrzebne jest światło oraz opaska na głowę do celowania bez użycia rąk.

Pilnik.
W końcu natkniesz się na niebezpiecznie ostre metalowe krawędzie, które wymagają wygładzenia lub tępych krawędzi, które wymagają ostrzenia. Sprawdź, jak ostrzyć narzędzia ogrodnicze, aby dowiedzieć się, jak piłować metal. 6-calowy pilnik do frezowania oferuje dwie płaskie powierzchnie. Aby utrzymać je w dobrej formie, należy je czyścić sztywną szczotką z włosia lub mosiądzu.

Sprzęt ochronny: Okulary, rękawice, ochrona słuchu i ochrona dróg oddechowych
Najlepiej wyrobić sobie nawyk noszenia okularów ochronnych. Nawet jeśli nosisz okulary z soczewkami odpornymi na uderzenia, latające odłamki mogą je uszkodzić, a nawet trafić do oczu. Jeśli nie nosisz okularów, dzisiejsze okulary ochronne są dostępne w stylowych wersjach. Jeśli rzeczywiście nosisz okulary, rozważ okulary na tyle duże, by się wokół nich ślizgać.

Po dodaniu elektronarzędzi, takich jak piły tarczowe, będziesz potrzebował ochrony słuchu w uchu lub na uchu. Podczas pracy w warunkach dużego zapylenia, respirator zapewnia bardziej komfortowy sposób ochrony płuc niż papierowe maski.

Wiertarka elektryczna
Znajdziesz tu zarówno wiertarki przewodowe, jak i akumulatorowe, które zmieszczą się w każdym budżecie, więc co powinieneś wybrać? Jeśli myślisz o dziesiątkach projektów, w których będziesz regularnie wiercić otwory lub wbijać elementy mocujące, wybierz model bezprzewodowy o napięciu od 12 V (dla małych projektów) do 18 V (dla większości projektów). Jeśli używasz wiertarki tylko sporadycznie, wybierz wiertarkę przewodową i przedłużacz do dużych obciążeń. Otrzymasz więcej mocy przy niższych kosztach i nie będziesz musiał czekać na ładowanie baterii. Zapoznaj się z naszym artykułem na temat Jak używać wiertarki Power Drill, aby poznać techniki i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.

Piła tarczowa.
Pewnego dnia możesz dodać do swojego warsztatu piłę tarczową lub stołową, ale zawsze znajdziesz zastosowanie dla piły tarczowej 7-1/4 cala. Zwiększ jej wszechstronność, kupując brzeszczoty dostosowane do konkretnych projektów: brzeszczot o 24 zębach do obróbki zgrubnej stolarki budowlanej, brzeszczot o 40 zębach do wykonywania drobniejszych cięć w twardym drewnie (i z mniejszą ilością odprysków) oraz brzeszczot o 180 zębach do gładkich cięć w sklejce i płycie pilśniowej średniej gęstości (MDF).

Klucze dwustronne
Zestawy kluczy płasko-oczkowych występują w dwóch typach: klucze firmy Society of Automotive Engineers (SAE lub standardowe) są wymiarowane w calach (np. 1/4 cala i 1/2 cala), a klucze metryczne w milimetrach. Wybieraj klucze SAE, jeśli będziesz pracować z elementami złącznymi w domu. Do napraw samochodowych może być również potrzebny zestaw metryczny. Nazywane są one kluczami dwustronnymi, ponieważ jeden koniec jest zamknięty i połączony kolcami, które trzymają rogi śruby lub nakrętki. Drugi koniec jest otwarty i przydatny, gdy nie można wsunąć zamkniętego końca na miejsce. Sprawdź nasz poradnik dotyczący zakupu kluczy podręcznych oraz nasz przewodnik dotyczący gniazd i grzechotek: Rodzaje gniazd, zastosowań i funkcji, aby uzyskać więcej wskazówek na temat tego, jaki zestaw kluczy jest odpowiedni dla Ciebie. Więcej wskazówek na temat doboru i używania kluczy znajdziesz w Przewodniku po kluczach: Typy kluczy, zastosowania i funkcje.

Odkurzacze sklepowe
Im więcej posiadasz narzędzi, tym więcej kurzu wytwarzasz. Wybierz wytrzymały model odkurzacza sklepowego, który można wyposażyć w worek zbierający drobne cząstki kurzu. Jest to przydatna funkcja do sprzątania po naprawach suchej zabudowy.

Obcinaki do drutu: Wiele typów szczypiec ma je wbudowane, ale rzadko są tak trwałe jak zestaw nożyc do cięcia drutu.

Wyszukiwarka kołków: Zawieś ciężkie lustro z łączników wbitych w zwykłą płytę gipsowo-kartonową, a wkrótce będziesz mógł kupić nowe lustro. Zamiast tego, użyj elektronicznej wyszukiwarki słupków, aby znaleźć solidne miejsce na sprzęt do zawieszania. Niektóre urządzenia pomogą Ci również zlokalizować ukryte rury wodociągowe i przewody elektryczne, abyś mógł uniknąć ich uderzenia. 

Przechowywanie narzędzi
Będziesz potrzebował miejsca do przechowywania dodatkowych narzędzi, które nie mieszczą się w skrzynce z narzędziami. Szafki i skrzynie z narzędziami to skuteczny sposób na uporządkowanie narzędzi i akcesoriów. Torby z narzędziami pozwalają zabrać narzędzia dookoła swojej przestrzeni, gdy pojawiają się projekty.