Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 12:26

Co zrobić z pniakiem drzewa na przednim podwórku? Schowajcie go!Dla wielu z nas przychodzi czas, kiedy gnicie, uszkodzenia spowodowane przez burzę, niebezpieczne pochylenie lub starość zmuszają nas do usunięcia drzewa. I tak samo przyjemne, jak to jest mieć pamiątkę na cześć cenionego drzewa, niekiedy pozostawiony po sobie nieestetyczny pniak nie jest tym, co mieliśmy na myśli.

Usunięcie ich może być dość kosztowne, a nawet niebezpieczne, jeśli korzenie biegną zbyt głęboko. Więc co możemy zrobić z resztkami drzewa, które tylko przeszkadzają?

Okazuje się, że jest wiele , które można zrobić z odrobiną kreatywności i odrobiną tłuszczu w łokciach! Przygotuj się na przekształcenie tego starego koloru oczu w coś pięknego, niezależnie od Twojego stylu i poziomu umiejętności.

JAK UDEKOROWAĆ WOKÓŁ I PRZYKRYĆ PNIAK DRZEWA NA ZEWNĄTRZ W KRAJOBRAZIE

Nawet jeśli są mocno zakopane w ziemi, stare pniaki drzew mogą być dość wszechstronne.

KREATYWNE SPOSOBY NA UKRYCIE PNIAKA

Od nowicjusza ogrodnika do doświadczonego rzeźbiarza, istnieje opcja dla każdego, kto chce udekorować stary pniak drzewa.

Oto kilka ulubionych:

  • Przeliczyćna kontener. Wydrążyć środkowe drewno, wypełnić je ziemią i uzupełnić ulubionymi rocznikami lub bylinami.
  • Zakamuflować go sadzarką. Chwyć prostokątną lub beczkową sadzarkę do wina, umieść ją nad pniakiem i wypełnij ziemią i świeżymi kwiatami. Voila!
  • Zmień go w stół na zewnątrz. Czujecie się na zewnątrz i szykownie? Umieść obok niego krzesła, aby stworzyć wyjątkowe miejsce do siedzenia na świeżym powietrzu.
  • Zrób stół dogry. Weź ten pomysł o krok dalej, malując na nim szachownicę lub warcaby!
  • Pociąć drewno na coś wyjątkowego. Zrób rzeźbę, jeśli jesteś artystą, lub zachowaj prostotę i zrób mały znak z Twoim imieniem.

CZY MOGĘ DODAĆ ROŚLINY, ABY UKRYĆ PNIAK?

Spróbuj jednego z tych pomysłów:

  • Sadzimy pnącza,żeby go przykryć. Hortensja wspinaczkowa, słodki groszek, pnącze Virginia, jessamina Carolina lub powojnik to piękne opcje.
  • Ukryjcie to zapomocą wysokich roślin. Spróbuj lawendy, czerwonej baryłki, pieczęci Salomona lub geranium o dużych korzeniach.
  • Posadzićwokół niego serię krzewów. Szukaj krzewów, które są wystarczająco wytrzymałe, aby rosły wokół tych resztek korzeni drzew, jak hortensje dębowe czy azalie.