Najnowsze wiadomości

10 czerwca 2023 3:06

Fabio Perini kontra FBkc łańcuch lotów podwieszanych: Co jest lepszym wyborem?Fabio Perini może być światowym liderem w produkcji urządzeń dla przemysłu papierniczego i przetwórstwa bibułki, ale dajemy im bieg za ich pieniądze na rynku wtórnym - z zamiennymi łańcuchami napowietrznymi, które lepiej rozkładają ładunek i oferują dłuższą żywotność.

Fabio Perini to nazwa znana każdemu producentowi chusteczek higienicznych i toaletowych na całym świecie. W ciągu ostatnich 13 lat, jako BKC, a obecnie FBkc, współpracowaliśmy z tak wieloma właścicielami sprzętu Fabio Perini - od małych, niezależnych przetwórców papieru po największych światowych producentów - co umożliwiło nam rozwinięcie specjalizacji w tej branży.

Chociaż nie twierdzimy, że jesteśmy ekspertami w każdym aspekcie produkcji papieru i przetwarzania bibułki, jedną z rzeczy, o których wiemy bardzo dużo, jest przekazywanie. I zawsze szukamy sposobów na osiągnięcie dużych oszczędności dla naszych klientów, czy to poprzez kilka zmian w projekcie, aby wydłużyć okres eksploatacji, czy też poprzez przeprojektowanie systemów, aby uczynić je bardziej wydajnymi.

Mając to na uwadze, staliśmy się odważną ręką w zakresie wymiany i optymalizacji łańcuchów do transportu podwieszanego w urządzeniach Fabio Perini - w szczególności w owijarkach Multiwrap 42 i A5t w rolkach oraz opakowaniach zbiorczych pod marką Casmatic.

W tych maszynach łańcuchy są używane jako zestaw czterech zintegrowanych końcówek do popychania łańcuchów, połączonych z plastikowymi popychaczami palców. W zestawie standardowym dostarczanym przez producenta OEM (numer części W022015100000) zastosowano łańcuch o wydłużonej podziałce 208B, zawierający części okrągłe ze standardowego łańcucha o podziałce ½" British Standard, ale z płytami ogniw wydłużającymi się do 1".

W FBkc jesteśmy szczęśliwi mogąc dostarczyć Państwu łańcuch zgodny z tą specyfikacją, jeśli Państwo tego właśnie sobie życzą, ale mogą Państwo również wziąć pod uwagę nasz własny łańcuch BKC, który zaprojektowaliśmy w celu osiągnięcia lepszych rezultatów.

Zaprojektowaliśmy go tak, aby osiągał lepsze wyniki.

Dzięki zastosowaniu precyzyjnego, litego łańcucha rolkowego o podziałce ½" British Standard, podwajamy liczbę elementów przegubowych i rolkowych. Dzięki temu łańcuch podstawowy jest mniej podatny na skręcanie i zginanie, a obciążenie łańcuchów jest lepiej rozłożone na sworznie, tuleje i rolki.

Kolorowe końcówki nitujemy również do łańcucha za pomocą specjalnie wyprodukowanych sworzni łożyskowych, które idealnie pasują do łańcucha podstawowego. Zaczepy te produkujemy z niklowo-chromowo-molibdenowej stali, która jest hartowana i odpuszczana w celu uzyskania wytrzymałej końcówki popychacza.

Rezultatem tego jest dłuższa żywotność - to proste.

To nie jest nauka o rakietach i na pewno nie jest to nowa innowacja. Jest to sprawdzony projekt, który produkujemy i dostarczamy naszym klientom w przemyśle papierniczym i przetwórstwa bibułki od ponad dekady.

Dlaczego więc trzymać się standardowej części OEM, skoro istnieje sprawdzona alternatywa, która ma dłuższą żywotność i może zaoszczędzić czas i pieniądze? Dla nas wybór jest nie do pomyślenia.