Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 21:58

6 Powodów, dla których przycinanie drzew ma sensZapewne myślisz, że z powodu tego, że twoje drzewa zrzucają liście, które spijają i przygotowują się na zimową pogodę. Więc naturalnie myślisz, że nie chciałbyś ich przycinać w tym sezonie. Źle! W rzeczywistości drzewa są bardzo żywe we wnętrzu i mogą zapuszczać nowe korzenie nawet w ciągu jesiennych miesięcy, dzięki czemu jesień jest odpowiednim czasem na przycinanie i przycinanie. Nadszedł więc czas, aby poszukać profesjonalnej firmy zajmującej się przycinaniem drzew. 

Możesz obawiać się koncepcji wyjścia i przycinania drzew, ale jeśli zatrudnisz specjalistyczną agencję przycinania drzew, ona zajmie się tym za Ciebie i zapewni, że Twoje drzewa będą zdrowe na jesienne i chłodniejsze miesiące zimowe. Okres uśpienia to wyjątkowy czas na pozbycie się chorych lub bezużytecznych gałęzi, a nawet na przekształcenie przerośniętej rośliny. Oto 6 powodów, dla których przycinanie drzew w mojej okolicy ma sens w okresie jesiennym. 

Przycinanie drzew w stanie uśpienia pomaga zapobiegać chorobom i pomaga w ich zwalczaniu. 

Podczas gdy cięcie i przycinanie drzew w gorących miesiącach letnich może motywować do rozprzestrzeniania się pozytywnych chorób, świeża redukcja martwych gałęzi w okresie uśpienia zmniejsza prawdopodobieństwo obumarcia drzewa. Ponadto obecność chorób i schorzeń można zidentyfikować, przeprowadzając profesjonalną kontrolę, ponieważ drzewo zrzuca liście i niejako rozbiera się. 

Daje to drzewu inspirację do wzrostu na następną wiosnę.

Przycinanie i przycinanie podczas nieobecności liści sprawia, że wzmacnianie gałęzi i przekierowywanie przyszłego wzrostu drzewa jest mniej skomplikowane. Ponadto, jeśli drzewo zostanie przycięte już po rozpoczęciu wiosny, kwitnienie będzie ograniczone. Wcześniejsze przycięcie drzewa sygnalizuje, że jesteśmy gotowi do wzrostu tej wiosny. 

Przycinanie w stanie uśpienia pomaga drzewom przetrwać jesień i zimę.

Przycinanie w pewnym momencie jesienią i zimą pomoże Ci wyeliminować podatne lub uszkodzone gałęzie i pomoże Twojemu drzewu rosnąć. Gałęzie te mogą prawdopodobnie zerwać się przez całą zimową, lodowatą porę roku i spaść na samochód, dom lub ukochaną osobę.

Precyzyjne cięcia są łatwiejsze do osiągnięcia.

Liście opadną w pewnym momencie sezonu jesiennego, dzięki czemu gałęzie będą o wiele prostsze do zobaczenia. Lepsza widoczność zapewni ekspertowi od przycinania drzew płynny dostęp do przycinania, co z kolei zapewnia maksymalny dostęp do odpowiednich cięć na drzewie.

Uśpione przycinanie zaoszczędzi ci pieniędzy i czasu.

Przy chłodniejszej pogodzie za rogiem ziemia będzie trudniejsza, co oznacza, że profesjonalista będzie miał czyste wejście do drzewa i łatwy dostęp ze swoim sprzętem. Takie podejście do przycinania drzew pozwoli utrzymać pieniądze i czas w kieszeni. 

Trymowanie w stanie uśpienia ożywia.

Przycinanie w pewnym momencie jesienią i w miesiącach zimowych pomoże zarastającym drzewom stworzyć nowy wzrost od dołu i ożywić je.

Dlaczego powinieneś regularnie przycinać swoje drzewa?

Istnieje wiele powodów, dla których właściciele nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych powinni regularnie przycinać swoje drzewa. Dbałość o drzewa niezależnie od pory roku zapewni ich zdrowie. Większość firm zajmujących się pielęgnacją drzew, w zależności od potrzeb, będzie mogła umówić się na wizytę, aby ocenić drzewa i sprawdzić, czy ścinanie drzew jest uzasadnione. Jeśli drzewa nie będą regularnie przycinane, pojawią się problemy i choroby mogą się szybko rozprzestrzeniać. Wielu problemom związanym z drzewami, z którymi borykają się właściciele domów, można zapobiec dzięki prostej czynności polegającej na regularnym przycinaniu drzew i przycinaniu ich.

Drzewa mają kluczowe znaczenie, nie tylko dla wizualnej atrakcyjności Twojego domu, ale także dla zapewnienia Ci koloru i odcienia w pewnym momencie w nowych miesiącach letnich. Przycinanie drzew w pobliżu mnie nie zawsze jest wykonywane w miesiącach letnich, ponieważ, jak widać, jest wiele korzyści z przycinania drzew przez cały sezon jesienny. Jeśli są Państwo ciekawi, jakie są koszty przycinania drzew w moim pobliżu, mamy kompletny przewodnik po kosztach przycinania, który daje właścicielom domów pojęcie, ile może kosztować takie przycinanie.