Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 1:12

Co jest lepsze - usuwanie pniaków czy szlifowanie?
Po naprawdę ciężkiej pracy polegającej na wydalaniu pniaka kawałek po kawałku, opuszczony zostaje trwały pniak, który kiedyś zacumował ustawione drzewo.

Ten pniak towarzyszy mnóstwu zapytań o to, co należy zrobić od razu. Czy dobrym pomysłem byłoby porzucenie go na swoim podwórku w nieskazitelnym stanie, czy też natychmiastowa ewakuacja z resztą drzewa? A może z drugiej strony, czy nie należałoby powiedzieć czegoś o granulowaniu pniaka, jak to działa?

DLACZEGO WŁAŚCICIELE DOMÓW POWINNI BYĆ ZMOTYWOWANI DO USUWANIA PNI DRZEW LUB POZOSTAWIANIA PNIAKÓW W ZIEMI

CZY MOŻNA ZOSTAWIĆ PNIAK W ZIEMI? CZY PNIAKI DRZEW PRZYCIĄGAJĄ TERMITY?

Niedługo po odizolowaniu od drzewa, które kiedyś pozostawało na twoim podwórku, kikuty rozpoczynają umiarkowany proces gnicia. Ponadto, naprawdę, po pewnym czasie zepsucie pniaka zamienia się w centralny punkt dla robaków szkodzących domowi, takich jak termity czy mrówki rzemieślnicze.

W ten sposób, podczas gdy można wybrać, aby opuścić pniaka i niech to rozpadnie, critters, które tag wzdłuż w procesie może rozprzestrzeniać się na różne rośliny i drzewa w podwórzu lub nawet atakować swój dom. Ewakuacja pniaka lub jego rozbicie jest najbardziej idealnym sposobem na uniknięcie tych problemów z robactwem.

DLACZEGO WŁAŚCICIELE DOMÓW POWINNI USUWAĆ PNIAKI DRZEW?

Przerażające kryteria nie są głównym argumentem za wydaleniem pniaka. Powinien pan również rozważyć rezygnację z pniaka w świetle tego faktu:

Gnijący pniak nie jest taki piękny. Może stracić cały wygląd twojego podwórka, a nawet wpłynąć na wycenę nieruchomości.

Sadzenie nowych drzew w pobliżu jest nie do przyjęcia tak długo, jak długo pniak i szerokie korzenie są wyróżniające się

CZY LEPIEJ JEST SZLIFOWAĆ PNIAK, CZY GO USUNĄĆ?

Granulacja pniaków i ich opróżnianie towarzyszą zarówno ich zaletom, jak i wadom. Wybór najlepszego dla Ciebie kursu zależy w dużej mierze od tego, jakie masz możliwości aranżacji Twojej sceny.

Proces ewakuacji pniaków jest tym bardziej wtrącony. Obejmuje on wyrzucenie masywnego pniaka, a następnie odsłonięcie wszystkich bezkresnych korzeni drzewa. Jak można sobie wyobrazić, potrzeba dużo czasu, prawdziwego wysiłku i niesamowitych atutów, aby zadbać o interesy. Z drugiej strony? Po wydaleniu pniaka pozostajemy z nowym początkiem otwartym na wszelkie nowe myśli związane z Twoją sceną. Co nie jest takie dobre, to fakt, że ewakuacja pniaka pozwala na opuszczenie ogromnej luki, która może być skazą, dopóki nie zostanie wypełniona.

Wbijanie pniaków jest znacznie mniej poważne. W tej sytuacji Arboryści używają maszyny do całkowitego rozdrobnienia pniaka na drobne wióry drzewne. Wbijanie pniaków jest znacznie skuteczniejsze niż ewakuacja pniaków, w każdym razie pozostawia za sobą fundament drzewa. W przypadku, gdy pniak jest ogromny, dostarczona sterta zrębków może być również bardzo duża, ale wióry mogą być wykorzystane jako ściółka dla różnych roślin w Twojej okolicy.

POZBYWAĆ SIĘ KORZENI PO ROZDROBNIENIU?

Podczas gdy pniak wbijający się w ziemię ma do czynienia z niewątpliwym ocalałym z drzewa, fundamenty starego drzewa są jeszcze rozłożone pod ziemią, teraz i znowu 4, 8 lub 12 stóp za miejscem, gdzie stał pniak. Po zgnieceniu korzenie te normalnie gniją, jednak jest to zabieg rozległy. Całkowite oddzielenie się korzeni może potrwać 10 lub więcej lat.