Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 0:03

DLACZEGO NIE POWINIENEŚ WIERZCHOŁKOWAĆ DRZEWA - Mamy alternatywęKiedy drzewo staje się trochę za wysokie na twoją korzyść, instynktem może być danie mu szybkiego i łatwego cięcia. Nawet jeśli nie masz zamiaru narażać drzewa na niebezpieczeństwo, możesz to robić nie zdając sobie z tego sprawy.

Załóżmy, co oznacza polewa, dlaczego ludzie to robią i dlaczego nie powinieneś polewać drzew.

CO TO ZNACZY "POLEWANIE" DRZEWA?

Podsypka na drzewie jest dokładnie tym, jak to brzmi. To wtedy, gdy obetniesz wierzchołek drzewa, co spowoduje, że pozostałe wierzchołkowe gałęzie drzewa staną się pniakami. W wyniku tego drzewo ma słabe, niestabilne kończyny i goły, nienaturalny wygląd. Ponadto drzewo jest znacznie bardziej podatne na złamania i może stanowić zagrożenie.

DLACZEGO LUDZIE TRZYMAJĄ DRZEWA NA SZCZYCIE?

Oto najważniejsze powody, dla których ludzie wybierają wierzchołki drzew. Chcą tego:

  • Naprawiać drzewa, które zakłócają przewody elektryczne.

  • Skracać drzewa, które rosną zbyt wysoko w pobliżu swojego domu.

  • Zapobiec temu, by wysokie drzewa nie spadały w czasie burzy.

To wszystko są dobre powody, aby podjąć działania i dbać o swoje drzewo, ale podsypywanie drzew nie jest dobrym sposobem na to.

W JAKI SPOSÓB POLEWA JEST SZKODLIWA DLA DRZEW?

Polewa drzew boli drzewa na cztery, główne sposoby.

  1. Usuwasz mnóstwo liści, które odbierają drzewu źródło pożywienia.

  2. Pozostałe skrócone kończyny zapewniają łatwy dostęp do rozkładu, owadów i chorób.

  3. Drzewo jest zmuszone do szybkiego wyhodowania nowych kończyn, które często są zbyt słabe, aby poradzić sobie z burzami.

  4. Nowe gałęzie dorastają ostatecznie do pierwotnej wysokości drzewa, rozpoczynając ponownie niebezpieczny cykl.

W dłuższej perspektywie podsypywanie drzewa może okazać się kosztownym błędem. Drzewo będzie wymagało dodatkowej opieki, aby utrzymać się przy życiu, albo będzie musiało zostać usunięte.

CZY ISTNIEJE DOBRY SPOSÓB NA PODSYPANIE DRZEWA? JAKA JEST ALTERNATYWA DLA PODSYPKI?

Tak, świetne pytanie! Przy prawidłowym przyciosaniu drzewa zmniejsza się jego wysokość i utrzymuje je w zdrowiu! Zapytaj lokalnego altaniarza, jakie gałęzie można przyciąć, aby bezpiecznie skrócić drzewo.

A gdy posadzisz nowe drzewo, spójrz w górę! Upewnij się, że nie sadzisz pod wysoką strukturą, do której drzewo może wrosnąć po osiągnięciu dojrzałej wysokości. Jeśli jesteś, znajdź nowe miejsce.