Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 21:37

Czy gałęzie drzew zwisają nad twoim dachem lub dotykają go? ZRÓB TO JAK NAJSZYBCIEJ!Uwielbiasz drzewa na swoim podwórku, dlatego wydajesz się być zaniepokojony. Czy gałęzie wisią nad twoim dachem, czy dotykają go. Zastanowimy się, co robić w tej sytuacji, niektórzy właściciele domów są sfrustrowani drzewem w tym stanie, cofnijmy się i przeanalizujmy to. Drzewa zawsze mają tendencję do zadziwienia ludzi, fakt, że żadne drzewo nie jest takie samo, żaden liść nie jest taki sam, jest podobny do człowieka, jak każdy człowiek jest wyjątkowy. Sposób, w jaki ich liście poruszają się na wietrze. Zmiana, której doświadczają w każdej porze roku. Dla niektórych bardziej uderzający jest sposób, w jaki serdecznie i posłusznie witają cię w domu każdego dnia.  

Jesteś tu, bo widzisz, że twoje drzewa są trochę przesadzone i zaczynają przepełniać twój dach. Ich gałęzie wisi nad twoim domem. Albo z drugiej strony być może nabyłeś wiszące gałęzie, kiedy kupiłeś inny dom lub drzewo sąsiada stało się przepełnione przejściem do twojej linii nieruchomości. 

Posiadanie kilku drzew na swoim podwórku ma wiele niezwykłych zalet. Jednak, gdy gałęzie zwisają nisko lub zbliżają się do linii dachu, mogą okazać się niebezpieczne dla Ciebie i Twojej posiadłości. Gdy zobaczysz, że kończyny drzewa ciągną się do dachu, musisz je natychmiast usunąć. 

Kończyny drzew przybywające na dach mogą być niebezpieczne dla Ciebie i Twojego domu. Może to powodować problemy z forminami dla drzewa, a opadające liście mogą zasłaniać rynny odprowadzające wodę na dachu. Długie kończyny drzew stanowią dodatkowe zagrożenie podczas złej pogody i burzy, gdzie gałęzie mogą spaść na dach, powodując dalsze szkody. Ponadto, w niebieskie dni, może uszkodzić lub podrapać się o dotykający go kawałek domu.

Konieczne jest również rozważenie potencjalnych zagrożeń, jakie stwarza drzewo w miarę jego uporczywego rozwoju. Może ono stwarzać niebezpieczne sytuacje dla osób znajdujących się w pobliżu i dla najbliższego otoczenia. Od czasu do czasu, kończyny drzew od sąsiadów mogą się nadmiernie rozciągać na okolicę twojej posiadłości. W każdym razie, może być konieczna rozmowa z sąsiadem, zanim go zabierzesz, aby trzymać się z dala od problemów z nim związanych. W każdym razie dowiedz się, jak bezpiecznie zamocować kończyny drzew stykające się lub zwisające z dachu pod spodem. 

Zazwyczaj, tuż przed jesienią jest najlepszy czas, aby przeoczyć swoją posiadłość, tuż przed bluźnierczymi dniami przed zimą. To przyzwoity czas, aby mieć oko na dobre samopoczucie drzew w posiadłości, szczególnie tych, które znajdują się blisko domu. National Storm Damage Center twierdzi, że drzewa uszkodzone przez poważny klimat powodują co roku w Stanach Zjednoczonych szkody majątkowe o wartości ponad 1 miliarda dolarów. 

Upadłe drzewa i połamane gałęzie uszkadzają struktury, dachy, bocznice, okna, pojazdy. Przewróciły również kable elektryczne. Zwykle gałęzie drzew znajdują się nadmiernie blisko dachu. Pomimo tego, że te gałęzie mogą być solidne, niezależnie od tego, że stanowią prawdziwe zagrożenie dla dachu. Tylko jedna gałązka wiejąca na wietrze i nieprzerwanie szorująca dach, zanim na długo uszkodzi obronną warstwę zewnętrzną gontu. W momencie, gdy górna warstwa dachu zostanie podważona, mogą pojawić się dziury. Ponadto, liście z drzew, które znajdują się zbyt blisko dachu, mogą zatrzymać szkielet kanału rynnowego, umożliwiając gromadzenie się wody i spowodować rozlanie się wody w górnym pomieszczeniu lub inne szkody powodziowe. Nie ryzykuj, jeśli gałęzie znajdują się zbyt blisko dachu lub są przewieszone, stworzyliśmy przewodnik po kosztach przycinania drzew, aby lepiej zrozumieć, ile będzie kosztować przycinanie. 

RYZYKO WYWRÓCENIA SIĘ GAŁĘZI DRZEWA NA DACH LUB DOTKNIĘCIA DACHU ORAZ SPOSÓB ZAPOBIEGANIA USZKODZENIOM 

Oddziały wiszące nad domem stanowią zagrożenie dla dachu i całej posiadłości, jak czytasz powyżej. 

Oto 3 główne powody. 

  • Gdy gałęzie drapią się po gontach dachowych w dni wolne od pracy, mogą zerwać warstwy czarnego dachu. 
  • Ich liście spadają legalnie na dach lub do odpływu, co może spowodować ich uformowanie, osłabienie lub dziury. 
  • O wiele bardziej straszne, jeśli drzewo jest uszkodzone lub chore, burza może sprawić, że przydatki spadną na twój dom. 

CZYJE DRZEWO JEST PROBLEMEM - TWOJE CZY SĄSIADA? 

Możesz zająć się tym, jak drzewo przewróciło się w twojej przestrzeni, wystawiając linię dachu na niebezpieczny obszar, w każdym razie. Sadzenie drzew nadmiernie blisko domu bez reprezentowania ich potencjalnej szerokości i wysokości jest formułą na zagrożenie i przyszłe problemy.

Z drugiej strony, prawdopodobnie drzewo twojego sąsiada kontaktuje się z twoim domem. W tej sytuacji zastrzegasz sobie prawo do przycinania kończyn drzew, które rozszerzają się na twoją posiadłość - niezależnie od tego, czy drzewo jest posadzone na podwórku sąsiada. Jest tu kilka zamknięć, więc sprawdź dwa razy, jak to działa w Twoim ogólnym sąsiedztwie. Upewnij się również, że przed wycięciem drzewka rozmawiasz z sąsiadem i zdajesz sobie sprawę, że to Ty jesteś odpowiedzialny za wszelkie szkody wyrządzone drzewu. 

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE PRZYCINANIA GAŁĘZI DRZEW WISZĄCYCH NAD DOMEM LUB DOTYKAJĄCYCH DACHU

Ponieważ gałęzie wisią teraz nad twoim dachem, są gotowe zrobić krzywdę. Jedno niewłaściwe cięcie i gałęzie mogą spaść, wymagając krytycznych poprawek na dachu lub w domu. Ponadto, w przypadku, gdy starasz się to zrób, powinieneś być na stołku, aby dotrzeć do oddziałów, co stawia Cię w niebezpieczeństwie, jak również. 

Przycinanie gałęzi drzew nad dachem jest niebezpieczne, a błędne kroki mogą być przesadzone. Dlatego właśnie idealnie nadaje się do tego gwarantowany i zabezpieczony arborysta wykonujący tę czynność. Zdają sobie oni sprawę, jak prawidłowo przyciąć drzewo i ewakuować gałęzie, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo domu. Ponadto, w najgorszym możliwym przypadku, jeśli potwierdzona, zabezpieczona altana uszkodzi dach podczas cięcia drzewa, jej ochrona pokryje wszelkie stałe koszty. 

ZAJMIJ SIĘ SWOIMI DRZEWAMI Z WYPRZEDZENIEM, ABY CHRONIĆ SWOJĄ WŁASNOŚĆ. 

Materialni pracownicy tymczasowi sugerują, aby przyciąć wszystkie gałęzie, które znajdują się zaskakująco blisko dachu. Nie tylko zabezpieczysz dach przed potencjalnymi szkodami wyrządzonymi drzewom przez ekstremalny klimat, ale również uchronisz małe stworzenia przed pędzeniem po dachu, aby spróbować dostać się do twojego domu na wiosenne osiadanie. Na drzewach, które znajdują się w pobliżu domu, należy również wziąć do ręki sandacz. Na przykład, drzewa, które stoją wystarczająco blisko, aby spaść na dach, gdy są wystawione na gradobicie i dzień wolny, ulewę lub wysoką bryzę, są godnym uwagi niebezpieczeństwem dla siły Twojego dachu. Certyfikowany drwal lub firma zajmująca się pielęgnacją drzew może również nadać kierunek na drzewach, które powinny być ewakuowane przez i duże. 

CO ROBIĆ, GDY GAŁĘZIE DRZEW USZKODZIŁY TWÓJ DACH LUB WŁASNOŚĆ

W przypadku, gdy Twoja nieruchomość została właśnie uszkodzona przez spadające drzewo lub przydatek, musisz od razu poszukać fachowej firmy zajmującej się obsługą drzew. Mogą oni powiązać uszkodzony obszar, aby zapobiec dalszym szkodom na dachu i wewnątrz Twojego domu. W międzyczasie, artykuł z Nationalwide daje właścicielom domów wgląd w to, jak mogą sprawdzić ostrożnie, aby zdecydować, w jakim stopniu Twój dom został uszkodzony. Idź na strych i sprawdź, czy krokwie są uszkodzone lub czy poszycie dachu jest wygięte. Sprawdź, czy nie ma przebicia na dachu przez czubek gałęzi lub złamaną gałąź. Końcówka drzewa, popchnięta przez wiatr, jest w stanie przebić gont i dodatkowo poszycie, aby naprawdę uszkodzić dach. W przypadku rozlania się wody do domu, należy spróbować pokryć ten teren płótnem, aby zapobiec dalszym, prawdziwym szkodom wewnętrznym. Zróbcie zdjęcia szkód i zachowajcie rachunki za wszystko, co kupicie, łącznie z zapasami używanymi do naprawiania kryzysów. W końcu wykorzystasz te dane przy wnoszeniu sprawy do swojej agencji ubezpieczeniowej. 

Radzenie sobie z zagrożeniami związanymi z drzewami wydłuża żywotność dachu, ale może również uniknąć większych szkód majątkowych w pobliżu. Głównym dynamicznym krokiem w kierunku ochrony Twojego dachu przed zagrożeniami ze strony drzew jest uzupełnienie całkowitej inwentaryzacji drzew i oceny Twojego obiektu. Mądrze jest zlecić fachowemu dekarzowi lub altankowcowi przeprowadzenie oceny drzewa, które nie jest bezpieczne. Upewnij się, że wszystkie zwisające gałęzie są jak najdalej od dachu, wyrzuć wszystkie śmieci z liści drzew z kanałów, aby zabezpieczyć gonty i ewakuuj każde drzewo na tyle blisko, aby stwarzać ryzyko, że może spaść na Twój dom.