Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 21:47

Wszystko, co właściciel domu musi wiedzieć o wiosennym przycinaniu drzew...Czy zauważyłeś już pierwsze oznaki wiosny na swoim podwórku? Wiosenne przycinanie drzew jest koniecznym elementem wypielęgnowania podwórka na nadchodzący rok. Chcesz, aby wszystko wyglądało na wesołe lato z Twoimi drzewami ubranymi w najlepsze liście.

Zanim zaczniesz szukać "usługi przycinania drzew w pobliżu mnie", zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które mogą nam pomóc w wykonaniu pracy.

Przycinanie drzew na wiosnę

Z reguły drzewa nie są przycinane na wiosnę. Dzieje się tak dlatego, że przycinanie jest łatwiejsze podczas zimy, gdy drzewa są bezlistne. Większość drzew ma podczas zimy uśpiony cykl wzrostu, gdy głębokie przycinanie nie szkodzi. Niemniej jednak może być kilka wyjątków od tej reguły.

Bezpieczeństwo - Złamane i przerośnięte kończyny trzeba usuwać niezależnie od pory roku. Mogą one być niebezpieczne dla twojego mienia i osób.

Kształt - Widzimy, że wielu właścicieli domów opóźnia się z zatrudnieniem specjalisty ds. przycinania drzew na swoim terenie, co prowadzi do przerośniętych i nieporządanych liści. Zalecamy dziesięć procent, ponieważ w tym sezonie można ograniczyć pąki i liście.

Młode drzewa - niezależnie od tego, czy masz młode drzewo, czy sadzisz zupełnie nowe, musisz je przyciąć. Przed posadzeniem drzewa zawsze usuwamy uszkodzone i martwe gałęzie. Ale można to zrobić również później. Upewnij się tylko, że drzewo nie jest przechylone, gdy skończysz.

Istnieją pewne gatunki drzew, które są łatwiejsze do ścinania późną wiosną lub wczesnym latem. Na przykład orzechy włoskie, brzozy i sok klonowy, jeśli spróbujesz je przycinać zimą. Może to przyciągać szkodniki i choroby. Drzewa te mają na wiosnę wszystkie liście, a sok nie powinien już stanowić problemu.

Zawsze wstrzymuj przycinanie, jeśli powyższe sytuacje nie dotyczą twoich drzew i podwórza. Przycinanie wiosenne może pozostawić drzewa podatne na choroby i szkodniki. Spowoduje to również ograniczenie kwitnienia i wypuszczania liści.

 Zapraszamy do przeszukania naszej strony, znalezienia lokalnego serwisu przycinania drzew, aby zadzwonić i mamy sieć ponad 250 firm świadczących usługi w zakresie przycinania drzew, które z przyjemnością pomogą Ci w optymalnych czasach, aby odciąć nadmiar gałązek i nadać kształt Twoim drzewom.

Wskazówki dotyczące prawidłowego przycinania drzew

Istnieją pewne techniki, które polecamy niezależnie od pory roku, w której dokonujesz przycinania drzew.

  • Zacznij od usunięcia martwych i umierających gałęzi.
  • Usuń wszystkie kończyny, które ocierają się o siebie
  • Przycinanie kończyn rosnących w kierunku środka drzewa
  • Usuń wszystkie kątowniki w kształcie litery V
  • Zawsze tnij blisko gałęzi, pączka lub pniaka.
  • Nigdy nie zostawiaj kikutów

Niewłaściwe przycinanie może powodować gnicie, gnicie lub słabe i wydrążone pnie. W razie wątpliwości należy skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie wiosennego przycinania drzew.