Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 23:29

Jak rozpoznać, czy drzewo spadnie? Znaki, których należy szukać.Musiałeś szukać w Internecie, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać, że drzewo upadnie? Nie ma zbyt wielu właścicieli domów, którzy wiedzą, jak wykryć martwe lub umierające drzewo, które może być na skraju upadku. Zadane pytanie jest ważne. Faktem jest, że istnieje kilka wskaźników, które na pewno mówią, że drzewo jest na ostatnich nogach i może się przewrócić lub wykorzenić, w większości przypadków po prostu dobrze się przyjrzeć. 

Jak rozpoznać, czy dane drzewo spadnie, można łatwo rozpoznać prawym okiem i wiedzieć, czego szukać, zapobieganie spadaniu drzew jest łatwe, a gdy już się wie, że coś jest nie tak, można zadzwonić do profesjonalnego serwisu drzewnego, aby się z tym uporać. Zatrudniając firmę zajmującą się pielęgnacją drzew, aby nie dopuścić do upadku umierającego drzewa na podwórko lub, co gorsza, na dom lub samochód, trzeba być świadomym, czego należy szukać jako właściciel domu.  

Co powoduje, że drzewo się przewraca?

Istnieje kilka powodów, dla których drzewa mają tendencję do przewracania się, rozdwajania i wyrywania się. 

Różne przyczyny mogą obejmować niewłaściwe posadzenie drzewa, infekcje robaków lub owadów, choroby powodujące uszkodzenia drzewa, niedożywienie, złe warunki glebowe, poważne zalanie osłabiające glebę, podeszły wiek, budowę niszczącą system korzeniowy i inne przyczyny. 

Trudno przewidzieć, kiedy drzewo spadnie, nawet wytrenowanym okiem. Można nauczyć się znaków ostrzegawczych i identyfikatorów drzewa, które mogą stanowić zagrożenie, aby coś zrobić, zanim to się stanie. Gdy drzewo upadnie, jest już za późno, by wyrządzić szkody. Więc zadaj sobie pytanie, czy mam drzewo, które ma spaść? Oto 5 znaków ostrzegawczych, których należy szukać, aby dowiedzieć się, czy drzewo jest zagrożone upadkiem. 

Wczesne oznaki umierającego drzewa

Drzewa nie mówią, nie mogą ci powiedzieć, czy są chore, uszkodzone, czy zagrożone upadkiem. Drzewo może jednak dawać wizualne wskaźniki do komunikowania się z właścicielami domów, gdy stanie się niezdrowe. Jest kilka rzeczy, które mogą wyglądać problematycznie, więc oto czego należy szukać, aby dowiedzieć się, jak stwierdzić, czy drzewo upadnie.

Gnijące korzenie - Kiedy korzenie drzewa stają się zgniłe, drzewo może być w drodze do wyjścia. Może jednak nie być w stanie wykryć gnicia, ponieważ korzenie znajdują się pod ziemią. Szukaj śladów gnijących korzeni, takich jak martwe gałęzie, opadające liście i grzyby rosnące wokół podstawy. Drzewo o zgniłych korzeniach będzie niestabilne i może spaść w każdej chwili, zwłaszcza przy silnym wietrze.

Sprawdź, czy wokół podstawy drzewa lub na pniu nie rosną grzyby i inne grzyby. Grzyb jest często dobrym wskaźnikiem gnicia drewna.

Zdeformowane lub upuszczone liście - jednym z najprostszych sposobów, aby stwierdzić, czy twoje drzewo umiera, jest przyjrzenie się jego liściom. Jeśli jest zbyt dużo liści opadających w dziwnym momencie, weź je i spójrz na nie. Jeśli wygląda na przebarwione lub wysuszone w środku lata, drzewo nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych, aby zapewnić sobie liście.

W pniu drzewa znajduje się zagłębienie lub dziura - jednym z efektów ubocznych drzewa, które próbuje zrzucić swoje gałęzie przez samo przycinanie, jest powstanie zagłębienia w jego pniu. Zęby mają ubytki, podobnie jak drzewa. Dziury te powstają w wyniku samoostrzyżenia i mogą prowadzić do gnicia wewnątrz drzewa. Gdy ubytek się powiększa, sprawia, że pień drzewa jest tak słaby, że nie może utrzymać swoich własnych gałęzi. Silny wiatr może spowodować, że drzewo wpadnie do domu lub ludzi poniżej.

Otwarta rana od złamanej gałęzi może prowadzić do gnicia wewnątrz drzewa. Może to jednak nie oznaczać, że drzewo wkrótce się zawali.

Jeśli zagłębienie jest odizolowane, a dookoła jest wystarczająco dużo litego drewna, wtedy drzewo prawdopodobnie nie przewróci się ani nie rozbije na pół.

Przy ocenie tego rodzaju problemu najlepiej jest skonsultować się z profesjonalistą od drzew.

Martwe lub opadające oddziały. To samo dotyczy opadających oddziałów. Idź stanąć pod drzewem i przeszukać. Jeśli zobaczysz dużą liczbę gałęzi zwisających z innych gałęzi, to coś jest w górze. 

Jeśli wypadają gałęzie, prawdopodobnie drzewo próbuje się zmniejszyć, więc jest mniej do wykarmienia. Podnieś gałąź i sprawdź, czy nie gnije lub nie ma uszkodzeń spowodowanych przez robaki. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, oznacza to, że twoje drzewo jest niezdrowe.

Zrzucanie gałęzi to sposób na samoostrzyżenie się drzewa.

Próbuje się zmniejszyć, co zazwyczaj oznacza, że nie otrzymuje wystarczającej ilości pożywienia, co może również oznaczać, że jest atakowany między innymi przez grzebiące owady.

Brakujący Bark- Spójrz na pień drzewa. Czasami przy umierających drzewach pojawią się miejsca, w których brakuje kory lub można ją łatwo oderwać. Jeśli złuszcza się w ten sposób, jest bardziej prawdopodobne, że pewnego dnia drzewo złamie się w tym miejscu.

Głębokie pęknięcia na tułowiu również powinny być powodem do niepokoju.

Sprawiają one, że tułów jest znacznie słabszy i tym samym bardziej narażony na niebezpieczeństwo

Gdy zauważysz pęknięcie lub duże luki w drzewie, najlepiej zająć się tym wcześniej niż później.

Pochylenie - Prawdopodobnie najbardziej alarmującym znakiem drzewa zbliżającego się do końca życia jest pochylenie, którego wcześniej nie było. Jeśli zauważysz, że drzewo zaczyna się pochylać po burzy, to dlatego, że nie jest wystarczająco silne, aby pozostać w pozycji pionowej. Należy to potraktować poważnie, więc należy natychmiast skontaktować się z firmą zajmującą się usuwaniem pniaków lub trzpieni.

5 Najprawdopodobniej i najmniej prawdopodobne, że drzewa opadną na wietrze

Teraz masz lepsze zrozumienie, co powoduje upadek drzewa i jak stwierdzić, czy drzewo spadnie. Wielu właścicieli domów chce całkowicie uniknąć tego problemu, więc chcemy dać Ci kilka drzew, które najprawdopodobniej upadną na wietrze lub burzy, a także dać Ci kilka drzew, które najprawdopodobniej upadną na wietrze lub burzy. Następnym razem, gdy planujesz posadzić drzewo jako właściciel domu, w Twoim interesie może być, abyś w przyszłości unikał tego problemu, wybierając drzewo, które jest silne i najmniej prawdopodobne, że upadnie na wietrze. Nic, jeśli na pewno tak, to nadal zaleca się, aby raz na kilka miesięcy dobrze przyjrzeć się drzewom, aby zobaczyć ich zdrowie. Wielu właścicieli domów korzysta z usług specjalisty ds. zdrowia drzew, który co 6 miesięcy lub co rok odwiedza ich posiadłość, aby sprawdzić, czy nie stwarzają one zagrożenia dla zdrowia. Arborists Near Me wymienia firmy zajmujące się ochroną zdrowia drzew, które się specjalizują i mają licencjonowanych specjalistów, którzy mogą pomóc. 

5 Drzewa Najmniej prawdopodobne, że spadną na wietrze

Pięć najbardziej wytrzymałych drzew, które firmy zajmujące się pielęgnacją drzew zalecają właścicielom domów, jeśli szukają wytrzymałych drzew, które są najmniej podatne na przewrócenie się i wykorzenienie, to Dąb Żywy, Dąb Kwiatowy, Buk Amerykański, Łysy Cyprys i Południowa Magnolia. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli podwórko jest bardzo otwarte, co oznacza, że drzewa są narażone na stałe silne wiatry, to nadal mogą pojawić się problemy z uszkodzeniem drzew z powodu silnych wiatrów i burz. Jest to spowodowane pękającymi gałęziami, które zagrażają zdrowiu i długowieczności Twoich drzew, co może powodować ryzyko dla Twojego obiektu i krajobrazu w ogóle. Możesz ufać, że posadzenie bardziej wytrzymałego gatunku drzewa może zminimalizować ryzyko, jeśli drzewo ma spaść. Jeśli Twój krajobraz jest otwarty i ma dostęp do wysokich wiatrów, zrób sobie przysługę i zajmij się posadzeniem jednego z tych 5 drzew, które dobrze znoszą wysokie wiatry i są znacznie mniej podatne na uszkodzenia z powodu wiatru i burzy.

4 Drzewa, które najprawdopodobniej opadną na wiatr 

Po przeciwnej stronie spektrum drzew, które najprawdopodobniej opadną na wietrze, znajdują się zazwyczaj wierzba, biały świerk, cedr i sosna biała. Pochodzi to z badania przeprowadzonego przez same firmy zajmujące się serwisem drzew, które wykazało, że drzewa te osiągają znacznie lepsze wyniki w mokrzejszej i bardziej wilgotnej glebie, co może prowadzić do zwiększenia szans na ich upadek lub wykorzenienie. Zdajemy sobie sprawę, że wyższe drzewa o znacznie większych i szerszych okapach są bardziej narażone na "obalenie przez wiatr", co oznacza, że wózek z drzewem i okap działają jak dźwignia wychylająca drzewa, co powoduje, że korzenie z czasem osłabiają się wraz ze stałym lub długimi okresami wiatru, aby wykorzenić drzewo.  

Teraz, gdy wiesz, jak rozpoznać, czy dane drzewo spadnie, dlaczego drzewa spadają, najmniej prawdopodobne i najbardziej prawdopodobne? Jako właściciel domu znający te znaki ostrzegawcze z wyprzedzeniem może zmniejszyć ryzyko upadku, rozszczepienia lub wykorzenienia drzewa. Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec niektórym z tych rzeczy, które nazywamy zapobiegawczą opieką nad drzewem. 

Jak zmniejszyć ryzyko opadania, dzielenia lub niszczenia drzew?

Powoli podlewaj drzewa przez długi okres czasu: częste i krótkie podlewanie drzew pozwoli wytrenować drzewa i ich korzenie, aby rosły blisko powierzchni. Jeśli będziesz podlewać drzewa w ten sposób, powoli i przez dłuższy czas rzadziej, to woda będzie wnikać głębiej w glebę. Dzięki temu korzenie drzew będą mogły nadal rosnąć na odpowiedniej głębokości, co jest najlepsze i prowadzi do silniejszych korzeni, a więc drzewa będą znacznie mniej narażone na przewrócenie się lub wykorzenienie. 

Końcówka podlewania, najlepszym sposobem na podlewanie jest włączenie węża do kroplówki, powolne kroplówki należy umieścić w ogólnym obszarze systemu korzeniowego w pobliżu pnia drzewa zwykle w odległości kilku stóp od pnia, zwłaszcza w przypadku nowo posadzonych drzew. Najlepiej zostawić go tam na dwie do trzech domów, a następnie przenieść dom do innej części systemu korzeniowego, po przeciwnej stronie pnia drzewa, na kolejne dwie do trzech godzin. Powtórzyć ten sam proces przez kilka dni w tygodniu. 

Nie nad wodą: Niektórzy właściciele domów wychodzą za burtę z podlewaniem. Nie należy podlewać nadmiernie, może to spowodować gnicie korzeni, zwłaszcza w przypadku nowych drzew posadzonych świeżo, bryła jest już luźna, co może łatwo spowodować upadek drzewa. Chcesz, aby gleba wokół drzewa była wilgotna, ale nie moczyła się. Jeśli z gleby można zrobić kulę błotną, drzewo zostało nadmiernie nawodnione. 

Nie nad Mulchem: Dodawanie ściółki do drzew to świetny sposób na zatrzymanie wilgoci w ogólnym mulczowaniu jest wspaniałe dla drzewa. Jednocześnie nadmierne mulczowanie może spowodować, że drzewo będzie miało płytkie korzenie i może potencjalnie udusić korzenie, które muszą oddychać. Mamy artykuł na temat mulczowania, jak prawidłowo mulczować, kiedy należy mulczować, jeśli potrzebujesz odpowiedzi na ten temat przeczytaj artykuł. Najlepiej jest strzelać przez dwa do trzech cali mulczu, który jest równomiernie rozłożony i nie dotyka podstawy pnia drzewa. 

Jak zmniejszyć ryzyko opadania kończyn i dzielenia się drzew? 

Śliwka do konstrukcji: Przycinanie drzew często przed osiągnięciem przez nie pełnej dojrzałości, zalecane jest przez pierwsze dwa do dziesięciu lat. Jest to ważna część wzrostu i zdrowia drzewa. Właśnie wydałeś pieniądze na drzewo, sadząc je, upewnij się, że dajesz mu najlepszą szansę na przetrwanie i rozkwit na długi czas. Kiedy robisz to wcześnie, możesz dostrzec problemy strukturalne, kiedy po raz pierwszy się rozwijają i kształtują. Przycinanie drzew powinno być wykonywane przez profesjonalistów, ludzi, którzy wiedzą, gdzie należy je przycinać, ile i kiedy należy je przycinać, jest wiele rzeczy, które trzeba przyciąć. Dlatego też należy zatrudniać certyfikowanych monterów trzpieni, aby strategicznie przycinali lub zmieniali drzewo w celu wcześniejszego skorygowania wszelkich problemów związanych z kształtowaniem lub strukturą, wcześnie je łapać, zanim staną się one później poważnym problemem. 

Usuń martwe/słabe kończyny: Jeśli widzisz, że kończyny na twoim drzewie są bezlistne i bez życia, kiedy powinno być w pełnym rozkwicie, to jest to znak, że jest martwe lub umierające. Gdy widzisz te kończyny, wiedz tylko, że to one jako pierwsze zejdą na dół pierwszy znak wiatru lub burzy, która powoduje zagrożenia i ryzyko dla twojego mienia. Szukaj kończyn, które mają dwa ramiona tej samej wielkości, rozgałęziające się od tułowia i tworzące kształt litery Y. Ten punkt, w którym spotykają się te gałęzie, może być słaby i może być tym, co może zerwać się podczas wiatru lub silnej burzy, zwłaszcza jeśli jest to ciężka, gruba gałąź. 

Wiedz, że właściciel domu może lepiej zrozumieć niektóre kroki, jakie może podjąć właściciel domu w zakresie profilaktycznej pielęgnacji drzew, ma odpowiedź na wiele pytań, jak stwierdzić, czy drzewo ma zamiar upaść, dlaczego drzewa spadają i jak zapobiec upadkowi drzewa, podjąć te kroki i wnioski, aby utrzymać drzewa zdrowe i strukturalnie zdrowe. 

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków ostrzegawczych z drzewami na Twojej posesji, Arborists Near Me jest tutaj, aby pomóc, jeśli po przeczytaniu tego artykułu nie zwlekaj z kontaktem z firmą zanim coś się stanie. Widzieliśmy, jak właściciele domów wielokrotnie przedłużali i zwlekali z wynajmem firmy zajmującej się serwisem drzew, wiedząc, że mają drzewa, które wymagają naprawy. Wskaźniki są tam, ale przeoczyli to, a potem kilka miesięcy później dzieje się coś złego. Arborists Near Me pomaga co miesiąc tysiącom ludzi łączyć się z lokalnymi firmami zajmującymi się serwisowaniem drzew, które mogą pomóc. Ludzie donoszą, że dzięki Arborists Near Me mogą zaoszczędzić do 500 dolarów, ponieważ mogą uzyskać do trzech cytatów. Zwróć się do specjalisty, który sprawdzi, jakie działania należy podjąć, aby zapobiec szkodom materialnym.