Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 23:27

Vorsprung durch Plastik wprowadził przedłużenie żywotności łańcuchów rolkowych i transportowychWiodący producent i dostawca łańcuchów przemysłowych FB Chain ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu nowego asortymentu plastikowych taśm ścieralnych do stosowania z łańcuchami rolkowymi i przenośnikowymi.

Opracowane w Niemczech nowe taśmy ścieralne FB (znane również jako prowadnice łańcuchowe) są produkowane z polietylenów o bardzo wysokiej masie cząsteczkowej (UMHW-PE), aby zapewnić maksymalną odporność na zużycie i trwałość dla wielu zastosowań w przekładniach.

"Dzięki włączeniu tych polietylenowych prowadnic łańcuchowych do ich rolkowych układów przeniesienia napędu lub przenośników łańcuchowych, nasi klienci będą mogli znacznie zmniejszyć tarcie występujące pomiędzy rolkami lub łańcuchem przenośnika a otaczającymi je urządzeniami. Dzięki temu znacznie wydłuży się żywotność łańcucha, oszczędzając na kosztach konserwacji i wymiany", mówi specjalista ds. łańcuchów transportowych FB, Graham Barber.

"Włączenie plastikowych taśm ścieralnych do systemu przekładniowego lub przenośnikowego w znacznym stopniu zredukuje również hałas operacyjny, pomagając w ten sposób naszym klientom w przestrzeganiu przepisów dotyczących hałasu w miejscu pracy", dodaje.

FB Chain jest w stanie dostarczyć nowe plastikowe taśmy ścieralne, które będą pasowały do jedno- i wielonitkowych łańcuchów rolkowych, a także łańcuchów transportowych o różnych standardowych i wydłużonych skokach. Taśmy ścieralne są dostępne w różnych klasach, w zależności od wymagań konkretnego zastosowania.

"Polietylenowe prowadnice łańcuchów są przydatnym uzupełnieniem naszej oferty produktów z zakresu łańcuchów rolkowych i transportowych, pomagając nam dostarczać rozwiązania o najwyższej możliwej jakości i trwałości w stosunku do ceny", mówi Graham Barber.