Opony letnie w porównaniu z oponami zimowymi
30 paź 2020 - Wyposażenie warsztatu
8 grudnia 2024 11:11
Łańcuchy przenośnikowe zgrzebłowe znane są także jako przenośniki łańcuchowe lub łańcuchy typu redler. Kształt zgrzebeł jest projektowany w oparciu o specyfikację klienta, która uzależniona jest od zastosowania całej konstrukcji. Podstawowy redler to koryto, koło zębate, łańcuch i koło, które go napina. Prosta budowa i duże możliwości personalizacji sprawiają, że redlery znajdują bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, rolnictwie oraz hutnictwie. Jakie prace mogą one ułatwić?
Profesjonalne łańcuchy typu redler to przenośniki działające w poziomie. Rzadziej tego typu łańcuchy mają budowę łamaną – tego typu konstrukcje są bowiem bardziej narażone na awarie. Redlery nie posiadają elementów pośrednich, dzięki czemu rzadko się psują, są trwałe i mogą służyć przez długie lata.Współczesne łańcuchy typu redler tworzą charakterystyczne połączenia – poszczególne zgrzebła są łączone z wykorzystaniem metalowych sworzni. Pojedyncze elementy mają różne kształty. Wykonany łańcuch poddaje się dalszej obróbce cieplnej, aby był bardziej solidny i zapewniał najwyższy poziom niezawodności.
Klasyczne łańcuchy typu redler wykorzystują transport surowca po dnie podnośnika i powrót pustego łańcucha podwieszonego na rolkach. Projektuje się także redlery samoczyszczące z górnym pokładem, który pozwala wysypać pozostałości surowca oraz redlery samoczyszczące podwyższane wyróżniające się większą wysokością górnego pokładu. Przenośniki łańcuchowe pozwalają na samooczyszczanie łańcucha podczas pracy. Łańcuchy typu redler doskonale radzą sobie ze sprawnym przenoszeniem materiałów sypkich. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w przemyśle cementowym i wydobywczym.
Redlery pozwalają sprawnie transportować wszelkiego typu materiały sypkie:
• żwir,
• gips,
• cement,
• piasek
,• żużel,
• ziemię.
Kolejnym zastosowaniem łańcuchów typu redler jest przemysł chemicznych oraz spożywczy. Niezawodne przenośniki łańcuchowe doskonale sprawdzają się do transportu mąki, cukru, ryżu, nasion zbóż i innych roślin, przypraw czy kawy. W przemyśle chemicznym można je wykorzystać do transportu barwników oraz wszelkiego typu proszków chemicznych.
Szybkie i proste w swojej budowie łańcuchy typu redler ułatwiają szybkie przemieszczanie materiałów sypkich. Często wykorzystuje się je w młynach, mieszalniach pasz oraz przedsiębiorstwach zajmujących się pakowaniem. Dostosowanie wielkości i kształtów zgrzebeł do specyfiki zakładu produkcyjnego pozwala usprawnić codzienną pracę. Zaletą redlerów jest także ich wysoka wytrzymałość i trwałość, co sprawia, że stanowią inwestycję na długie lata. Sprawdź ofertę łańcuchów typu redler na https://www.janus.com.pl/.
Bardzo często łańcuchy typu redler zamawiane są do gospodarstw rolnych. Redlery w rolnictwie to klasyczne przenośniki łańcuchowe idealne do transportu zbóż. Z ich pomocą najczęściej załadowuje i rozładowuje się duże silosy oraz wszelkiego typu magazyny na plony. Pozwalają zautomatyzować przesypywanie pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, soi, rzepaku, facelii, koniczyny oraz innych zbóż. Zbiory najczęściej trafiają do silosów, gdzie są przechowywane do momentu sprzedaży lub wykorzystania ziaren na paszę dla zwierząt.
Łańcuchy typu redler bardzo często wykorzystywane są nie tylko w gospodarstwach specjalizujących się w uprawie, ale także przy hodowli. Sprawne przenośniki łańcuchowe wykorzystuje się we własnych mieszalniach pasz, w których zebrane plony zbóż są przerabiane na śruty i wzbogacane o dodatki witaminowo-mineralne dopasowane do potrzeb żywieniowych trzody chlewnej, bydła lub innego żywego inwentarza. Tutaj bardzo dużą zaletę stanowią właściwości samoczyszczące redlerów. Dzięki odpowiedniemu projektowi zgrzebeł i koryt redlery nie wymagają dodatkowego oczyszczania z pozostałości ziaren zbóż czy przygotowywanych pasz.
Przenośniki łańcuchowe często znajdują zastosowanie w hutnictwie. Mocne i trwałe łańcuchy typu redler stają się elementem wyposażenia hut zajmujących się wytapianiem metali oraz rud z domieszką złomu. Stosują je również huty produkujące szkło gospodarcze, okienne, artystyczne czy techniczne (przetwarzanie związków chemicznych polegające na ich topnieniu w masę szklaną). Redlery doskonale nadają się do transportu materiałów sypkich, które stanowią podstawę hutnictwa żelaza oraz metali nieżelaznych. Z ich pomocą można wygodnie przemieszczać surowce do miejsc, w których mogą podlegać one dalszej obróbce.
Hutnictwo jest bardzo wymagającą gałęzią przemysłu, dlatego tutaj należy wybierać najwyższej jakości łańcuchy typu redler. Ważne, aby były one atestowane na wszystkich etapach produkcji. Dzięki temu stal nie będzie rdzewieć, a jej wytrzymałość sprawia, że przenośniki łańcuchowe sprawdzą się do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach.
© Copyright kahipolska.pl. All Rights Reserved.