Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 13:10

Przewodnik kupującego rębaki do drewna 

Spośród wszystkich zewnętrznych urządzeń energetycznych, które można kupić, rębaki do drewna są jednymi z najlepszych dla myślących przyszłościowo właścicieli domów, specjalistów od pielęgnacji trawników i zarządców nieruchomości.

Zamiast wyrzucać wszystkie swoje odpady do paleniska, możesz zrobić własną ściółkę z wiórów drzewnych (lub nawet przetworzyć materiał na kompost) i na dłuższą metę zaoszczędzić sobie mnóstwo pieniędzy.

Rębaki do drewna można podzielić na trzy główne kategorie:

  • Rębaki elektryczne
  • Rębaki napędzane gazem
  • Rębaki klasy handlowej

Który z nich jest dla ciebie odpowiedni? Zastanów się nad wielkością swojej nieruchomości, ilością podwórkowych śmieci, które zazwyczaj sprzątasz każdego roku, oraz typem bałaganu, który zazwyczaj znajdujesz na swoim trawniku (na przykład gałęzie i gałązki lub liście i ścinki trawy).

Elektryczne rębaki do drewna

Małe i lekkie, elektryczne rębaki nie wyglądają jak typowy sprzęt do użytku zewnętrznego. Jednak ich niewielkie rozmiary oraz lekka rama i silnik sprawiają, że są łatwe do przechowywania i łatwe w transporcie - to marzenie właściciela domu.

Rębaki elektryczne są zasilane za pomocą przedłużacza podłączonego do zwykłego domowego gniazdka elektrycznego. Wystarczy podłączyć rębak i rozpocząć rozdrabnianie, nawet wewnątrz garażu, ponieważ można obsługiwać rębak elektryczny bez obawy o spaliny. Ponadto, fakt, że są one elektryczne oznacza, że wymagają mniej konserwacji, takich jak wymiana oleju i świec zapłonowych.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, elektryczne rębaki do drewna mogą ścinać tylko gałęzie i gruz o średnicy do 1 3/8 cala. Ponieważ gałęzie, które rębaki elektryczne mogą obsługiwać, nie są dużo większe niż inne rodzaje gruzu, które mogą rozdrobnić, często można zobaczyć rębaki elektryczne wymienione jako rębaki elektryczne.

Zamiast w zależności od grawitacji, elektryczne rozdrabniacze są wyposażone w manipulator, który pomaga bezpiecznie podawać materiał w dół zbiornika.

Rębaki do drewna napędzane gazem

Gdy masz większą średnicę kijów i gałęzi, elektryczny model po prostu nie zrobi roboty.

Rębaki gazowe są większe i potężniejsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Rębaki te są zdolne do rozdrabniania gałęzi w dowolnym miejscu od 1 1/2 cala średnicy aż do siedmiu cali średnicy.

Rębaki gazowe występują w różnych stylach:

  • Tylko rozdrabniacze gazowe (bez rozdrabniaczy)
  • Rozdrabniacze gazowe
  • Gazowy rozdrabniacz próżniowy

Rozdrabniacze zasilane gazem są popularne wśród konsumentów domowych, ponieważ pozwalają właścicielom domów na oczyszczanie dużych gałęzi i rozdrabnianie liści, jednocześnie okazując się opłacalne.

Ponieważ jednak możesz wybrać pomiędzy mniejszymi modelami, które pchasz ręcznie po trawniku, a większymi modelami, które holujesz za pojazdem, znajdziesz także gazowe rębaki do drewna, które zaspokoją potrzeby profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją trawników.

Rębaki do drewna klasy handlowej

Rębaki PTO Commercial-Grade Commercial zbudowane są z myślą o gospodarstwach rolnych i zastosowaniach profesjonalnych. Dostępne są trzy typy, każdy z nich wykorzystuje inne źródło zasilania do obracania bębna lub rotora, w którym znajdują się ostrza rębaka:

Rębaki z tyłu wykorzystują moc silnika gazowego.

Rębaki WOM łączone z wałem napędowym ciągnika

Rębaki ze sterowaniem burtowym podłączane są do portu hydraulicznego sterownika burtowego

Niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, musisz się upewnić, że Twój komercyjny rębak jest kompatybilny z pojazdem, którego będziesz używał do jego zasilania. Sprawdź zarówno w instrukcji obsługi pojazdu, jak i rębaka pod kątem specyfikacji źródła zasilania, masy holowniczej i innych ważnych wymagań.

Po znalezieniu odpowiedniego rębaka będziesz właścicielem maszyny, która ze względu na swoją moc może mielić gałęzie o średnicy do dziesięciu cali, w zależności od modelu.

Plus, będziesz mógł również korzystać z systemu automatycznego podawania, że wiele komercyjnych rębaków funkcja, która wciąga śmieci do zbiornika dla Ciebie, oszczędzając czas i energię.