Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 0:34

Czas na badanie drzewa!Wkrótce będziemy odkurzać nasze zimowe płaszcze, budować gigantycznego bałwana na podwórku i przytulać się przy ciepłym ogniu z filiżanką gorącego kakao. Trudno sobie teraz wyobrazić połowę sierpnia, psie letnie dni, kiedy temperatury na zewnątrz mają tendencję do kopania karbu. W rzeczywistości, prawdopodobnie wolisz klimatyzowany komfort w swoim domu.

Ale w tych kilku następnych miesiącach, kiedy nadejdzie zimne powietrze i zachmurzenie, być może będziemy chcieli wrócić do sierpnia. Będziemy marzyć o cieplejszych dniach spędzonych na świeżym powietrzu, takich jak popołudnie z owocowym Popsicle, a w nocy łapiąc żarzące się muchy.

Mając to na uwadze, pamiętajmy o wyjściu na zewnątrz, aby nasączyć się ostatnim kawałkiem letniego słońca. Nie zapomnij jednak o swoich przyjaciołach na świeżym powietrzu, którzy w każdej chwili nie mogą uciec od nieprzyjemnych warunków na świeżym powietrzu - Twoje drzewa! Wykorzystaj swój dzień na dobre, sprawdzając je już dziś!

Szkodniki, które są czymś więcej niż tylko brzydkim

USDA zaleca właścicielom drzew, aby wyszli na zewnątrz i obejrzeli swoje drzewa tylko przez 10 minut. W tak krótkim czasie można uratować życie drzewka. Dwa szkodniki, które należy sprawdzić pod kątem występowania jesionnika pospolitego (EAB) i chrząszcza azjatyckiego (ALB), niszczą drzewa w kilku regionach USA i Kanady.

1) Szmaragdowy jesionożerca: Ponad milion jesionów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zostało zniszczonych przez EAB. W ciągu zaledwie 10 minut można było wizualnie wykryć oznaki zarażenia EAB i natychmiast wezwać altankę w celu uzyskania pomocy. Zarażenie można rozpoznać na jesionach po otworach w kształcie litery D lub płytkich ścieżkach w kształcie litery S pod korą.

2) Azjatycki chrząszcz długonogi: Kolejnym szkodnikiem, który szkodzi zdrowiu drzew jest ALB. Latem, kiedy wiatr wieje w dół, zaraza osiąga swoją wysokość; sierpień jest szczytowym miesiącem dla pojawienia się ALB. Owad ma około 1-calowy korpus, długie czarno-białe opasane anteny, lśniące, czarne ciało z białymi plamami i sześć nóg. Szkodniki te grzebią głęboko w tkankach, które przenoszą wodę i substancje odżywcze przez całe drzewo. Z kolei drzewo następnie głoduje, osłabia się i w końcu umiera. W przeciwieństwie do EAB, który atakuje tylko jesiony, ALB jest po wielu drzewach, w tym wierzby, topoli, jesionów górskich, mimozy, klonów i wielu innych.

Wczesne wykrycie jest kluczem do przetrwania infekcji EAB i ALB przez twoje drzewa. Teraz, gdy spędzasz ostatnie kilka tygodni letniej kąpieli w basenie, spacerujesz po parku lub piknikujesz na podwórku, poświęć kilka minut na sprawdzenie drzew w pobliżu. Im szybciej złapiesz te brzydkie szkodniki, tym większe masz szanse, że twoje drzewo będzie miało szansę na leczenie i przetrwanie.

Przygotowanie na złą pogodę

Podczas sprawdzania drzew pod kątem występowania szkodników, można je sprawdzić pod kątem ewentualnych szkód, które już wystąpiły. Ale co z warunkami pogodowymi, które mogą wystąpić w przyszłości?

W sierpniu tego roku wyjdź na zewnątrz i sprawdź, czy na twoim drzewie nie występują problematyczne warunki, które mogą się nasilić w miarę jak zaczynają uderzać letnie burze. Podejmij następujące środki ostrożności, aby pomóc swoim drzewom pozostać bezpiecznymi, zdrowymi i szczęśliwymi:

1) Śliwka dla bezpieczeństwa: Sezon huraganów jest tutaj, co oznacza przytłaczające, niszczycielskie wiatry i poważne opady deszczu. Niebezpieczne gałęzie na drzewach, czy to słabe, kruche gałęzie, czy też ocierające się o siebie sąsiednie gałęzie, mogą być szkodliwe. Kiedy późnym latem zaczynają się burze tropikalne, niebezpieczne gałęzie mogą odlecieć z drzew, co może zaszkodzić twojej własności i zdrowiu drzewa. Kabel, podpora, śliwka lub usuń niebezpieczne kończyny lub gałęzie. Robiąc to przed ostatnią letnią burzą, zaoszczędzisz nie tylko czas i pieniądze, ale także zdrowie swojego drzewa.

2) Uporanie się zgniciem i ubytkami: To ma sens: Im słabsze drzewo, tym mniejsza szansa, że stanie przeciwko Matce Naturze. Jeśli stwierdzisz, że twoje drzewo ma ubytki w pniu, pamiętaj, że cała jego struktura jest osłabiona. To samo dotyczy gnijących korzeni, pni lub gałęzi. Wiesz już, że świergotanie słabych kończyn lub pocieranie gałęzi, ale pamiętaj też o gałęziach i pniach, które mogą gnić, co z kolei spowoduje osłabienie struktury.

Teraz, gdy już wiesz, czego szukać, poświęć trochę czasu na zewnątrz, aby zadbać o swoje drzewa. Otrzymujemy niezliczone korzyści z drzew przez cały rok, od ochrony przeciwsłonecznej po oszczędność rachunków za energię. Drzewa zawsze nam dają, więc dajmy im 10 minut naszego czasu, aby pomóc przedłużyć lub nawet uratować ich życie!