Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 21:31

Jak zmienić oponę: Przewodnik krok po krokuKrok 1: Bądźcie przygotowani.

Powinieneś wiedzieć, czy twój samochód ma oponę zapasową, czy też zestaw "fix-a-flat". Wiele nowych samochodów nie ma w zestawie opony zapasowej z różnych powodów, więc sprawdź, czy masz taką oponę.

Oponę zapasową należy również sprawdzać co pół roku. Opona bez powietrza w oponie nie działa dobrze, więc sprawdź ciśnienie i stan powietrza przed jazdą lub dłuższą jazdą. Jeśli chodzi o potrzebne Ci przedmioty, powinna wystarczyć latarka/czołówka, miernik opon i ręczniki papierowe. Możesz użyć dywanika podłogowego, jeśli chcesz utrzymać swoje ubrania w stosunkowo czystym stanie, ale nie oczekuj, że przydrożna zmiana opon sprawi, że będziesz gotowy na imprezę z czarnym krawatem.

Krok 2: Wybierz swoje miejsce

Nie zawsze jest łatwo dotrzeć w dobre miejsce, aby bezpiecznie zmienić oponę. Dążenie do uzyskania równej, twardej nawierzchni z oddzieleniem drogi od samochodu jest najlepszym rozwiązaniem. Ale nie przejeżdżaj zbyt długo mili na feldze, bo inaczej będziesz musiał zapłacić za nowe koło.

Rzuć błyskawice podczas jazdy do wybranego przez Ciebie miejsca. Gdy już tam będziesz, ustaw hamulec postojowy.

Krok 3: Sprawdź i usuń wszystkie narzędzia.

Ten krok jest punktem zwrotnym, jeśli już wykonujesz regularne kontrole opony zapasowej i zestawu narzędzi, który jest do niej dołączony. Jeśli jednak nie, należy upewnić się, że wszystkie narzędzia znajdują się tam i opona jest wypełniona według specyfikacji.

Best Roadside Emergency Gear Big Red Hydraulic Trolley Floor Jack Torin $74.09 KUP TERAZ Jedno narzędzie, którego absolutnie potrzebujesz, ten podnośnik samochodowy może podnieść 3-tonowe samochody, jeśli prowadzisz coś mocnego. Torin produkuje inne modele, jeśli nie potrzebujesz tak dużej siły podnoszenia. Lug Wrench Gorilla Automotive Products $22.51 KUP TERAZ Ten 21-calowy uchwyt klucza daje dużą dźwignię i składa się do 14 cali, co sprawia, że łatwo jest po prostu włożyć go do schowka. ReVolt Headlamp Black Diamond BUY NOW Jeśli próbujesz odkręcić uszkodzoną oponę, prawdopodobnie będziesz miał pełne ręce roboty. Dlatego właśnie czołówka może być dobrym wyborem w porównaniu z normalną latarką, a ta jest jedną z najlepszych. Ciśnieniomierz opon Accu-Gage Accu-Gage KUP TERAZ Z dożywotnią gwarancją, jest to ostatni ciśnieniomierz opon, jaki kiedykolwiek będzie potrzebny.

Krok 4: Rozluźnij manometr

Zacznij od udławienia koła po przeciwnej stronie samochodu, który podniesiesz. Kawałek drewna lub skały na poboczu drogi wystarczy, jeśli nie nosisz w samochodzie klina z prawdziwym kołem. Dzięki temu samochód nie potoczy się nigdzie, gdy będziesz miał go w powietrzu.

Jeśli w samochodzie jest z tobą druga osoba, to może ona wyjść i być twoim obserwatorem w tym momencie. Zmiana opony na autostradzie nie jest bezpiecznym przedsięwzięciem, a ułamek sekundy ostrzeżenia o zbliżającym się pojeździe może uratować Ci życie.

Następnie połóż matę podłogową i chwyć za klucz płaski. Być może trzeba będzie zdjąć osłonę nakrętek kół, ale w większości przypadków można przejść do rzeczy. Wyluzuj, ale nie zdejmuj wszystkich nakrętek. W zależności od pojazdu możesz potrzebować adaptera klucza do klucza do końcówek do końcówek, lub wszystkich końcówek.

Krok 5: Jack It Up

Znajdź punkt podnośnika lub zgrzew pod samochodem za kółkiem, które zdejmujesz. Ustaw dźwignik w taki sposób, aby jego rączka wskazywała na zewnątrz, a następnie przekręć go w prawo za pomocą dołączonych do zestawu narzędzi.

Jak tylko zobaczysz światło pomiędzy podłożem a oponą, będziesz wiedział, że jest ono wystarczająco wysokie, aby zdjąć oponę.

Krok 6: Zdejmij oponę

Obróć i tak już poluzowane nakrętki do końca drogi i umieść je w bezpiecznym miejscu. Następnie zdejmij koło z samochodu. Idealnie byłoby, gdyby po prostu od razu odpadło, ale kilka dobrze umiejscowionych kopnięć w bok pod odpowiednim kątem może je złamać, jeśli jest uparte. Po zdjęciu koła z powrotem za samochodem, zejdź z drogi.

Krok 7: Chwyć zapasowe

Zdobądź zapasowy, gdziekolwiek teraz jest. Dla większości samochodów osobowych i SUV-ów, będzie pod podłogą ładunkową. Ciężarówki mogą trzymać go pod łóżkiem, ale najprawdopodobniej będzie musiał być przykręcony środkową nakrętką trzymającą go na miejscu, aby go uwolnić, niezależnie od jego położenia.

Ustawić kołki i otwory, a następnie wepchnąć koło. Następnie założyć z powrotem wszystkie uchwyty. Będziesz chciał zacisnąć te palce, ale nie zabieraj do nich jeszcze klucza. Jak tylko koło zostanie prawidłowo osadzone, czas postawić samochód na ziemi.

Krok 8: Opuścić samochód

Obróć teraz uchwyt podnośnika w przeciwnym kierunku, aby powoli opuścić samochód z powrotem na ziemię. Po ustawieniu można wyjąć podnośnik spod samochodu i ponownie chwycić klucz płaski.

Krok 9: Dokręcenie uchwytów

Prawdopodobnie najważniejszą pracą jest zadbanie o to, żebyś ładnie i przytulnie zacisnął wszystkie zaczepy. Zaciskaj je w sposób krzyżowy, nie w kółko, gdy zmieniasz nogę, na której się wkręcasz. Powtórz ten proces kilka razy, aby upewnić się, że masz je tak ścisłe, jak to tylko możliwe. Najprawdopodobniej nie będziesz miał przy sobie klucza dynamometrycznego, więc upewnij się, że czujesz się dobrze i powinieneś być gotowy do pracy.

Krok 10: Sprzątanie i jazda do domu

Zbierz wszystkie narzędzia, których używałeś, a także swoją płaską oponę i zabezpiecz je w bagażniku. Wytrzyj trochę ręce, aby uniknąć rozmazywania się smoły i brudu w całym wnętrzu.

Samochód poradzi sobie i będzie hamował w inny sposób, więc bądź ostrożny i poczuj nową dynamikę jazdy tej malutkiej opony. Space savers są zaprojektowane tylko do przejechania małej liczby kilometrów, więc będziesz chciał nową oponę jak najszybciej.